POLECAMY

Kapelusz dodatkiem do fryzury?

Za głęboką wodą niezwykle popularne, w Polsce ciągle stawiające pierwsze kroki. Kapelusze jakoś nie mogą przebić się na polskim rynku, mimo że co roku projektanci mody zasypują nas coraz to nowymi ich fasonami.
Kapelusz dodatkiem do fryzury? fot. Czy.wieszjak.pl

Ach, te kapelusze…

Gwiazdy wielkiego ekranu wręcz lubują się we wszelkich okryciach głowy, co rusz zaskakują nas niesamowitymi i oryginalnymi kapeluszami czy beretami. Ogólnie można więc powiedzieć, ze kapelusze tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody. Na przełomie lat zmieniał się tylko ich wygląd, fason. W modzie jest jak w naturze, trendy odchodzą, by za chwilę powrócić i zaskoczyć wszystkich na nowo – tak było między innymi z kapeluszami z dużym rondem.

Nosiła je gwiazda francuskiego kina lat 60-tych, Brigitte Bardot, a od kilku sezonów ma je każda z nas – nadal zachwycają i ujmują swoją dziewczęcością. Kapelusze są niesamowite, potrafią jak za dotknięciem różdżki odmienić nasz wizerunek, z prostej stroju uczynić wieczorowy i na odwrót. Zabawa z nimi może być naprawdę wyśmienita, zwłaszcza jeśli będzie się pamiętało o kilku żelaznych zasadach doboru nakrycia głowy.

Zobacz także: Porady stylistki - Wiosenne zestawy dla trzydziestolatki

Jakie?

Kapeluszy jest wiele, można przebierać w ich fasonach do woli. Można spotkać się z kapeluszami z dużym rondem, które były szczególnie modne w latach 60-tych; z tzw. melonikami, które rozsławiła między innymi królowa Elżbieta II czy też kapeluszami w stylu gangsterskim, jakie lubi nosić Fergie, wokalistka zespołu Black Eyed Peas. Dobór właściwego kapelusza wcale nie jest taki prosty, jak mógłby się wydawać, trzeba naprawdę wiele samokrytycyzmu, by kupić ten właściwy fason. Najlepiej wybrać się po niego z zaufaną przyjaciółką, która będzie nam w stanie faktycznie doradzić lub odradzić dany model.

Pamiętaj o….

Wybierając kapelusz zwróć uwagę, czy pasuje do Twojej twarzy, czy nie zakrywa zbyt dużej ilości włosów, a co najważniejsze – czy pasuje do Twojego stylu. Podstawowa zasada mody brzmi bowiem – ubieraj się, a nie przebieraj. To, że spodoba Ci się jakiś kapelusz w gazecie, nie znaczy wcale, że powinnaś go kupić – kup taki, który będzie pasował konkretnie do Ciebie, wówczas na 100% będziesz zachwycać wszystkich swoim wyglądem.

Zobacz także: Turbany

Nakładając kapelusz nie należy przesadzać zbytnio z dodatkami. Z reguły on sam stanowić powinien o stroju – czasami lepiej jest zrezygnować z kolczyków czy naszyjnika. Czasami mniej znaczy lepiej – przy kapeluszu ta zasad sprawdza się z reguły znakomicie. Druga zasada – dobieraj ubranie i ozdoby do kapelusza. Całość nie powinna gryźć się ze sobą. Nie znaczy to, że nie możesz troszkę poszaleć, ale nawet w tym powinnaś zachować jakiś umiar, by nie wyglądać śmiesznie.

Przygotowując się na wielkie wyjście, warto czasami poszperać w Internecie w poszukiwaniu inspiracji. Gwiazdy filmu czy estrady mają sztaby stylistów, którzy doradzają im, jak powinny wyglądać (co oczywiście nie znaczy, że sprawdza się to w 100%), więc możemy skorzystać czasami z ich doświadczenia. Zwłaszcza, gdy same dopiero stawiamy pierwsze kroki w znajomości z kapeluszem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)