POLECAMY

Jak rozjaśnić włosy naturalnym sposobem?

Jak rozjaśnić włosy? Czy istnieją jakieś naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów. Jestem naturalną blondynką, ale marzy mi się rozjaśnienie ich dosłownie o ton. Nie chciałabym niszczyć włosów środkami chemicznymi.
Jak rozjaśnić włosy? Czy istnieją jakieś naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów. Jestem naturalną blondynką, ale marzy mi się rozjaśnienie ich dosłownie o ton. Nie chciałabym niszczyć włosów środkami chemicznymi. 
Agata

Jak rozjaśnić włosy naturalnymi sposobami?

Chcąc rozjaśnić swoje włosy oczywiście możesz rozjaśnić je naturalnymi sposobami, bez udawania się do swojego stylisty oraz bez stosowania chemikaliów. Jednak decydując się na rozjaśnianie włosów domowymi sposobami musisz wiedzieć, że włosy mogą zmienić swój kolor jedynie o jeden ton, więc nie będzie to wielka różnica. W przypadku kiedy zależy nam na uzyskaniu widocznego stopnia rozjaśnienia polecam użycie rozjaśniacza. Natomiast kiedy efekt rozjaśnienia włosów ma być delikatnym muśnięciem słońca to polecam kilka skutecznych metod rozjaśniania włosów domowymi sposobami.

Sprawdź też: Czy rabarbar może rozjaśnić włosy?

Jak rozjaśnić włosy naturalnym sposobem?

fot. Fotolia

Rozjaśnianie włosów domowymi sposobami

Szampon rumiankowy - zamiast drażniących detergentów zawiera wyjątkowo łagodne dla włosów i skóry głowy substancje myjące, które skutecznie myją, ale również oczyszczają i pielęgnują. Kwiat rumianku wydobywa głębię koloru blond, nadając świetliste refleksy dodatkowo zmiękczając przy tym włosy. Unikalna kompozycja szamponów rumiankowych wnika głęboko w cebulki i strukturę włosów regenerując je od wewnątrz. Chroni przed szkodliwym działaniem promieni UVB. Wzmacnia i odbudowuje strukturę włosa. Włosy są miękkie, sprężyste i pełne energii. Efektem stosowania szamponu rumiankowego jest: głęboki, naturalny kolor, ożywiony świetlistymi refleksami, jedwabisty blask i miękkość

Słoneczne pasemka – ciekawe refleksy bez konieczności rozjaśniania włosów. Należy zebrać wszystkie włosy w kucyk i pokryć niektóre pasemka odżywką bez spłukiwania. Wyjść na słońce. Po upływie dwóch godzin na włosach pojawią się jaśniejsze refleksy z miejscach pokrytych odżywką.

Płukanka cytrynowa (dla jasnych włosów) - Zmieszaj sok z dwóch wyciśniętych cytryn z równą ilością wody. Zmocz włosy tą miksturą i usiądź w słońcu na 15 minut. Po czym spłucz włosy. Jest to naprawdę skuteczny i naturalny sposób rozjaśniania blond włosów.

Płukanka rumiankowa (dla jasnych włosów) - Ostudzonym naparem z herbaty rumiankowej zmocz włosy i pozostaw na 15 minut. Następnie spłucz głowę. Regularnie stosowanie płukanki rumiankowej nie tylko rozświetla jasne włosy, ale też jest bardzo zdrowym kosmetykiem oczyszczającym oraz pielęgnującym skórę głowy.

Płukanka do włosów jasnych - Dwie łyżki kwiatów rumianku, dwie łyżki kwiatów nagietka, jedna łyżka cienko ściętej, świeżej skórki pomarańczowej, jedna łyżka kwiatów bzu czarnego. Wszystko to należy zalać 1 litrem wrzącej wody i parzyć pół godziny pod przykryciem. Po tym czasie wlać do naczynia z wodą, w którym będziemy płukać włosy.

Porad udzielił stylista fryzjer www.handsomemen.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
Czy po nałożeniu odżywki bez spłukiwania i odczekaniu 2 godzin należy umyć włosy szamponem?
/4 lata temu
Jak rozjaśnić włosy końcówki? Naturalnymi sposobami to chyba tak samo jak i całe włosy, tak jak jest napisane, jeśli chodzi o domowe sposoby rozjaśniania włosów.
/5 lat temu
jak naturalnie rozjaśnić końcówki ?