kolor włosów, farbowanie, lato fot. FREE

Idealny kolor włosów na lato

Jak tylko nadeszły cieplejsze dni, zamarzyłaś o zmianie odcienia? Sprawdź, jak dobrać nowy kolor włosów na wakacje
/ 07.09.2011 12:27
kolor włosów, farbowanie, lato fot. FREE
Przede wszystkim pamiętaj, że latem zmienia się odrobinę odcień naszej karnacji (związane jest to z opalenizną, ale też z rodzajem dziennego światła). Dlatego w wakacje najlepiej rozjaśnić włosy o jeden–dwa odcienie lub zdecydować się na rozjaśnienie kilku pasm na górze i przy twarzy.

Dobierając nowy odcień, miej na względzie:

1. Naturalny kolor włosów

Oprócz koloru oczu i odcienia karnacji jest to jeden z najważniejszych czynników definiujących nasz typ urody.
- Najbardziej naturalna jest zmiana oryginalnego koloru włosów o dwa-trzy tony (nie ma znaczenia, czy przyciemniasz, czy rozjaśniasz włosy). Wtedy kolor włosów będzie nadal pasował do barwy oczu i odcienia skóry.
- Na naturalnych włosach świetnie będzie wyglądać dyskretna zmiana koloru na kilku zaledwie pasemkach.

2. Odcień karnacji
Może być chłodny lub ciepły, niezależnie od tego, czy jest jasny, czy odrobinę ciemniejszy. Jeśli chcesz wyglądać naturalnie, pozostań w swojej tonacji kolorystycznej.
- Ciepły jest wtedy, kiedy twoja skóra ma w sobie odcienie pomarańczowego lub żółci (często masz też brązowe oczy i ciemniejsze brwi). Przy ciepłej barwie cery postaw na farby w odcieniach miodowych blondów, karmelowych brązów, miedzianych rudości, na kolory mlecznej czekolady i ciemnobrązową czerń.
- Chłodny koloryt oznacza delikatną cerę z różowym pigmentem (często towarzyszą jej szare włosy i błękitne oczy). Przy chłodnym typie urody masz do wyboru platynowe, piaskowe i beżowe blondy, chłodne orzechowe brązy, odcienie kakao, ciemnoczerwoną rudość i czerń z nutą fioletu. To tylko podpowiedź. Oczywiście ostateczna decyzja może być bardziej złożona (na wybór odcienia włosów wpływa nie tylko odcień skóry i kolor oczu, ale też twój styl).

3. Brwi
Ich kolor jest bardzo ważny. Jeśli chcesz być sexy blondynką z czarnymi brwiami w stylu Madonny z lat 80. – OK, ale to nie wygląda naturalnie, jest rodzajem przebrania.
- Zawsze farbując włosy, dobrze jest pomyśleć o dopasowaniu do nich koloru brwi. Tak robi np. Jennifer Lopez, Christina Ricci, Halle Berry.
- Jeśli chcesz być blondynką, rozważ rozjaśnienie brwi (może zrobić to fryzjer przy okazji koloryzacji). Jasne włosy dobrze wyglądają z brwiami nieco od nich ciemniejszymi (ale nie powinny być zbyt ciemne, np. czarne, jeśli zależy ci na naturalnym wyglądzie).
- Jeśli natomiast masz bladą karnację i jasną oprawę oczu, a decydujesz się na ciemniejszy odcień włosów – koniecznie przyciemnij brwi (henną, makijażem permanentnym lub po prostu mocniejszym makijażem). Ciemne włosy dobrze wyglądają z brwiami w zbliżonym odcieniu.

Ekstrarady
Cienkie włosy idealnie wyglądają w jasnym odcieniu blondu i w naturalnych brązach. Kręconym najlepiej zrobi ich własny kolor (który warto wzmocnić tonerem, bo suche z natury włosy mają zwykle mało blasku). Grubym natomiast warto nadać kolor naturalnych odcieni brązu.