kobieta, uroda, makijaż, fryzura, włosy, fotolia

Czy lakiery do włosów niszczą włosy?

Wielość substancji chemicznych, które składają się na lakiery do włosów, mogą niszczyć włosy – szczególnie, gdy nie wiemy jak prawidłowo używać lakieru. W tym artykule radzimy, jak dobrać odpowiedni dla siebie lakier do włosów i jakie techniki stosować, by włosy były piękne, zdrowe i nieposklejane.
/ 04.10.2016 13:37
kobieta, uroda, makijaż, fryzura, włosy, fotolia

Czy używasz lakieru w odpowiedni sposób?

Stosowanie lakierów wpływa na kondycję naszych włosów. Czasem jednak warto zastanowić się czy zniszczone włosy to faktycznie wina stosowanego lakieru do włosów…

Na początek każda z nas powinna odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy używam lakieru do włosów zgodnie z zaleceniami fryzjerów i stylistów oraz producenta? Czy lakier, którego używam, jest odpowiedni dla moich włosów?

Próbując odpowiedzieć na powyższe pytania wiele pań na pewno nie zastanawiało się wcześniej chociażby nad tym, że włosy powinny być lakierowane za pomocą odpowiedniej techniki.

Zobacz też: Jak działa lakier do włosów?

Jaki lakier wybrać?

Na początek zastanówmy się nad wyborem kosmetyku. Lakier do włosów nie może być dobrany przypadkowo. Przy jego zakupie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kondycję naszych pasm oraz oczekiwania jakie mamy wobec kosmetyku.

Obecnie drogerie oraz sklepy kosmetyczne posiadają szeroką gamę tych preparatów, dlatego sprawa nie jest łatwa. Zanim wybierzemy się do drogerii, stańmy przed lustrem i oceńmy stan i kondycję naszych kosmyków. Jest to bardzo ważne, gdyż wybór odpowiedniego lakieru ułatwi nam życie, a z pewnością sprawi, że codzienne układanie włosów stanie się przyjemniejsze.

Włosy farbowane będą wyglądały efektowniej, jeśli będziemy stosować lakiery jednocześnie utrwalające i nabłyszczające. Ich działanie sprawi, że kolor stanie się intensywniejszy i bardziej promienisty.

Z kolei panie o włosach kręconych i jednocześnie przesuszonych powinny wybrać lakier elastyczny o lekkiej konsystencji, aby nie obciążał struktury włosa.

Natomiast wielbicielki koków powinny zwrócić przede wszystkim uwagę na objętość i utrwalenie tych pięknych upięć. Doskonale sprawdzą się tu lakiery  suche oraz mocno utrwalające. Jeśli będą rozpylane podczas suszenia, dodadzą objętości fryzurze.

Warto zauważyć, ze większość Polek ma włosy cienkie i delikatne. W tej sytuacji najlepiej wybrać lakier suchy lub elastyczny o średnim stopniu utrwalenia. Zbyt mocny kosmetyk może spowodować, że włosy będą łamliwe lub szybko będą się przetłuszczały.

Odpowiednio dobrany lakier sprawi, że będziemy dłużej cieszyć się piękna fryzurą.

Jak używać lakieru?

Kiedy dobierzemy już odpowiedni lakier, zwróćmy uwagę na technikę jego stosowania.

Jeżeli chcemy uzyskać efekt naturalnych włosów, lakier najlepiej rozpylać przy jednoczesnym suszeniu pasm. Strumień powietrza samoistnie wymodeluje nasze włosy w taki sposób, aby wyglądały naturalnie.

Należy pamiętać, aby lakier rozpylać w tym samym kierunku, w którym skierowany jest strumień powietrza. Ważne jest, aby była zachowana odpowiednia odległość, która powinna wynosić około 20–30 cm od skóry głowy. Dzięki temu włosy nie będą posklejane, a fryzura nie będzie przypominała hełmu. Dodatkowo zyskamy pewność, że kosmetyk został rozprowadzony równomiernie.

Jeżeli naszym głównym celem jest zwiększenie objętości, lakier należy rozpylać u nasady włosów, przy skórze głowy. Najpierw włosy suszymy, następnie pochylamy głowę w dół i nakładamy lakier przy samej skórze. Dzięki temu włosy odbiją się od skóry, a fryzura zyska objętość i nie będzie już taka oklapnięta.

Z kolei dla pań, które wolą gładkie fryzury, poleca się rozpylenie niewielkiej ilości lakieru na dłoni, następnie należy przyczesać włosy od nasady po końcówki.

Jeżeli chcemy utrwalić skręt loków, mokre włosy należy spryskać lakierem i nakręcić je na wałki.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.