POLECAMY

Czy grzywka niszczy wzrok?

Słyszałaś, że grzywka niszczy wzrok? My też. Ale czy to prawda? Na pytanie odpowiada ekspert
Czy grzywka niszczy wzrok? fot. FREE

O to, czy grzywka niszczy wzrok, zapytałyśmy dr Beatę Adamczyk, okulistę, lekarza medycyny estetycznej:

Generalnie nie. Z pewnością dużo większym zagrożeniem dla oczu i wzroku jest przebywanie w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach lub praca przed komputerem. Mimo to od czasu do czasu warto zmieniać fryzurę, nie tylko ze względu na wygląd, ale także, aby dbać o dobrą kondycję wzroku.
Jeśli masz asymetryczną grzywkę. Czasami warto odsłonić zakrywane oko. Bowiem w skrajnych przypadkach patrzenie wyłącznie jednym okiem może wpływać na utratę umiejętności widzenia 3D, co zmienia wyczucie odległości. Może także sprawić, że równowaga mięśni gałkowych zostanie zachwiana, a konsekwencją  tego może być powstanie zeza – dotyczy to jednak osób z tendencją do zeza ukrytego.

Zadbaj o długość grzywki. Włosy wchodzące do oczu mogą rysować powierzchnię nabłonka oka, spojówki i rogówki. Rysy powstałe w ten sposób dają dość duże poczucie dyskomfortu, podobnego do tego, gdy mamy ciało obce w oku. Są również wrotami do zakażenia bakteryjnego i mogą tam powstawać infekcyjne stany zapalne.

U dzieci w wielu wzrostowym (do ok. 12. roku życia) ważne jest, aby oczy były odsłonięte i żeby bodźce docierały do  nich jednocześnie i symetrycznie. W innym wypadku istnieje ryzyko wystąpienia niedowidzenia i zeza.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/6 lat temu
to prawda że grzywka niszczy wzrok przez moją grzywkę w ciagu miesiąca słabo widziałam, okazało się że mam -1,5 na oczy .
/6 lat temu
bardz ładna ta dziewczyna na zdięciu
/6 lat temu
bardz ładna ta dziewczyna na zdięciu
POKAŻ KOMENTARZE (7)