POLECAMY

Akcesoria do farbowania włosów

Każda z nas ma czasem ochotę zmienić lub trochę urozmaicić kolor włosów. Często koloryzację przeprowadzamy w domowym zaciszu. Pojawia się wtedy problem jakich akcesoriów użyć, by prawidłowo nałożyć farbę.
Akcesoria do farbowania włosów

Wybór akcesoriów

W sklepach internetowych mamy szeroki wybór przyborów do farbowania: od różnej wielkości pędzli, przez czepki do pasemek z szydełkami i spinki do włosów, aż do gotowych zestawów. Także w każdym opakowaniu, razem z farbą, znajdziemy akcesoria do farbowania. Czasem są to tylko rękawiczki, czasem pędzelek.

Zapytałam fryzjerkę z salonu Camille Albane Paris, Lidię Zawadkę jakie preferuje akcesoria do farbowania: - W salonie mamy akcesoria L’Oreal, więc takich używam. Nie mam ulubionego przyboru. Nie pracuję na farbach dostępnych w sklepach, więc ciężko mi polecić akcesoria. Powinny wystarczyć te, które producent dołącza do farby. Nic jednak nie zastąpi specjalisty, w tym wypadku fryzjera.

Koloryzacja w domu

Z farbą zawsze kupujemy plastikową rękawiczkę, by chronić skórę dłoni przed działaniem farby podczas nakładania. Czasem w opakowaniu znajduje się pędzelek. Ale to nie są jedyne przybory potrzebne do wykonania koloryzacji w domu. Najlepiej ubrać się w rzeczy, które mogą się zniszczyć – na wypadek, gdyby farba kapnęła. Musimy mieć miseczkę, w której mogłybyśmy połączyć składniki farby. Do pasemek niezbędna jest folia aluminiowa, którą oddzielimy pasma włosów oraz spinki. Wiele firm oferuje gotowy zestaw przyborów, na które najczęściej składają się: miseczka do farby, pędzelek do nakładania farby, nakładki ochronne na uszy, gumowe rękawiczki.

Zobacz także: Nieudana koloryzacja włosów - co zrobić

Pamiętaj, by zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych, by kolor pozostał świeży jak najdłużej i by włosy nie straciły swojego blasku.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
Ja trafiłam na fajny sklep internetowy na którym chciałabym własnie zacząć zamawiać gadżety fryzjerskie, ceny są super - polecam: kjkosmetyki24.pl
/3 lata temu
Zobaczcie to - http://www.fryzomania.pl/category/przybory-do-farbowania I lepiej kupić od razu porządne akcesoria. Używając byle czego tak na prawdę sami się prowadzicie do problemów.