trendy fryzury fot. FREE/Imaxtree

3 sposoby na fryzurę w stylu grunge

Wygląda zalotnie i dziewczęco, a jednocześnie jest jedną z najgorętszych fryzury tego sezonu. Z łatwością zrobisz ją sama, jeśli zastosujesz jedną z tych 3 metod.
/ 24.04.2013 07:54
trendy fryzury fot. FREE/Imaxtree
Fryzura w stylu grunge jest dynamiczna, przestrzenna, nonszalancka i bardzo seksowna. Odkryj trzy proste sposoby na włosy w stylu grunge.

1. Fryzura grunge zrobiona lokówką

 • Jeśli twoje włosy są mało podatne na kręcenie, nałóż na całej ich długości piankę. Najpierw piankę wyciśnij na dłoń, zbierz ją grzebieniem, a potem przeczesz nim włosy od nasady aż po same końce. Następnie spryskaj włosy kosmetykiem termoochronnym.
 • Będzie ci potrzebna lokówka o dość dużej średnicy. Kręcąc włosy, trzymaj ją równolegle do podłogi, dzięki temu loki będą dynamiczne i nie będą przypominały klasycznych anglezów. Kosmyki zakręcaj mniej więcej od wysokości ucha.
 • Pochyl głowę i przerzuć włosy do przodu. Zanurz w nich całe dłonie i lekko roztrzep. Aby cała fryzura miała pożądany efekt kontrolowanego nieładu, ostateczny kształt nadaj jej palcami.
 • Potem utrwal lakierem.

2. Fryzura grunge zrobiona z użyciem suchego szamponu

 • Spryskaj nim włosy i lekko w nie wetrzyj. Dzięki temu fryzura będzie pełna objętości, a kosmyki bardziej podatne na układanie.
 • Użyj kosmetyku do stylizacji o lekkiej konsystencji, np. wosku w sprayu. Wydziel niezbyt grube pasmo włosów i rozpyl kosmetyk na całej jego długości. Skręć pasmo palcami.
 • Następnie cały zrolowany kosmyk zgnieć w dłoni i swobodnie rozpuść. Procedurę powtórz na pozostałych pasmach włosów.
 • Włosy lekko roztrzep, a następnie placami nadaj kształt fryzurze. Niezależnie od tego, gdzie zrobisz przedziałek, nie może on być zbyt precyzyjny. Podobnie jak cała fryzura powinien być bardzo nonszlancki.

3. Fryzura grunge zrobiona za pomocą prostownicy

 • Nałóż na włosy kosmetyk termoochronny. W ten sposób zabezpieczysz je przed działaniem wysokiej temperatury, ale również nieco ułatwisz sobie ich stylizację.
 • Chwyć prostownicą niezbyt grubą sekcję włosów na wysokości ucha. Następnie przesuwaj prostownicę w dół, zginając rękę w nadgarstku raz w jedną, raz w drugą stronę. W ten sposób stworzysz zygzakowate zagięcia na włosach.
 • Użyj pasty modelującej. Nie przesadzaj jednak z ilością kosmetyku, bo może to obciążyć fryzurę. Dlatego najpierw nanieś niewielką porcję pasty na dłoń i lekko ją rozetrzyj, by stała się bardziej plastyczna. Następnie wgnieć ją we włosy, zbierając je od końców ku górze i placami nadaj fryzurze ostateczny kształt.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/28.04.2013 12:29
/28.04.2013 12:25
Jaką mam zrobić sobie fryzurę na wesele koleżanki w maju? Chcę ją zrobić nie za pomocą fryzjerki.
/28.04.2013 12:24
Ładne.