12 hitów makijażu

12 hitów makijażu
Masz być seksowna i superkobieca. Jak bohaterki filmów z lat 40. Czerwone usta, oczy mocno podkreślone eye-linerem, wyraziste brwi, perfekcyjna cera. To wcale nie jest trudne!
/ 11.09.2007 14:53
12 hitów makijażu
1. Purpurowe kreski
Ryzykowne? Jest ryzyko, jest zabawa. Czerwony kolor jest wręcz wymarzony do zrobienia odważnego graficznego makijażu oczu złożonego z grubych kresek. Nałożony w formie roztartej plamy może dać efekt zapalenia spojówek. 

2. Akcent na brwi
To jeden z najważniejszych trendów. Mają być mocne i wyraziste, ale też ładnie wyregulowane i dobrze ułożone (za pomocą żelu lub odżywki). Podkreślone (ołówkiem lub specjalnymi cieniami) dodają twarzy charakteru.

3. Odcienie czerwieni
... dobieraj do typu karnacji. Karmin i malina najefektowniej prezentują się na tle cery o chłodnym kolorycie, truskawka i koral – najlepiej czują się w cieplejszym towarzystwie. Usta powinny być pomalowane starannie, ale bez przesady.

4. Usta jak wino
Bardzo demoniczne i bardzo kobiece. Wbrew pozorom tworzą dosyć oszczędny makijaż (usta + matowa cera + wytuszowane rzęsy). Cały efekt uzyskujesz dzięki niesamowitemu odcieniowi szminki.

5. Kolorowe oczy
Cienie w odważnych kolorach nie znoszą konkurencji (lubią jedynie towarzystwo dobrze wytuszowanych rzęs). Możesz nakładać je nawet na brwi. Bardziej dyskretny efekt uzyskasz, akcentując kolorem jedynie zewnętrzny kącik oka.

6. Czarno to widzę
Podkreślenie oczu eye-linerem i ciemnymi cieniami to najprostszy sposób na zrobienie efektownego, przyciągającego uwagę makijażu. Najlepiej prezentuje się na tle jasnej, matowej cery. Jako dodatek – jasne, niezbyt agresywne usta.

7. Opalona po sezonie
Odrobina słońca w mieście? Wskazana! Wykorzystaj swoje letnie kosmetyki lub sięgnij po jesienne hity, np. puder Estée Lauder, który brązuje i rozświetla skórę. Lekko opalony makijaż lubi złote akcenty i czerwone usta.

8. Wielki mat
Idealnie matową, a jednocześnie naturalnie wyglądającą cerę uzyskasz dzięki nowym superlekkim podkładom, które oprócz składników matujących mają w sobie rozświetlające pigmenty. Jeśli zależy ci na perfekcyjnym efekcie końcowym, nakładaj podkład płaskim pędzlem.

9. Włóż róż
Najlepiej w chłodnym różowym odcieniu, który świetnie ożywia jesienną karnację. Efekt naturalnych rumieńców najłatwiej jest osiągnąć, nakładając róż dużym miękkim pędzlem. Zaróżowione policzki dają bardzo przewrotny efekt. Są zarazem niewinne i seksowne.

10. Na bogato
Złoto i srebro to kolory wdzięczne i łatwe w obsłudze. Nie wolno tylko przesadzić z ich ilością. Złoty to idealny kolor na dzień – ociepla karnację i dodaje jej słonecznego blasku. Srebro najlepiej sprawdza się w sytuacjach wieczorowych.

11. Wszystko jasne
Jasna cera i usta w cielistym odcieniu dają bardzo zmysłowy, świeży i dziewczęcy efekt. Dobierz lekką transparentną szminkę do naturalnego koloru twoich warg. Przy jasnych ustach dobrze wygląda mocniejszy makijaż oczu.

12. Mocny lakier
Już dawno nie było tak mocnego trendu. Koniecznie spraw sobie dwa lakiery w najmodniejszych odcieniach: czarnym i czerwonym. I wreszcie zapomnij o nudnym i już dawno niemodnym frenchu!

Redakcja poleca

REKLAMA