Zegarek Electronic Ink dla kobiet

W 2007 roku Seiko wprowadza damski zegarek Electronic Ink, dzięki któremu wyświetlacz może przybrać dowolny kształt - w tym wypadku bransolety.
/ 12.07.2007 19:17
W 2007 roku Seiko wprowadza damski zegarek Electronic Ink, dzięki któremu wyświetlacz może przybrać dowolny kształt - w tym wypadku bransolety.

Pierwszy zegarek Seiko Electronic Ink Watch wygrał w listopadzie 2006 roku nagrodę Grand Prix d’Horlogerie de Genève w kategorii zegarków elektronicznych za przełomową technologię wyświetlacza.
W roku 2007, użyto tej samej technologii w damskim zegarku. Electronic Ink to ultra cienki wyświetlacz z wysokim kontrastem i przejrzystością, który dzięki swojej formie może przybrać dowolny kształt. Pozwoliło to projektantom na stworzenie zegarka bardzo nietypowego, o kształcie bransolety. Aby dodatkowo podkreślić unikalność modelu, wyświetlacz ma dwa tryby. Efektywny stosowany jest w pracy i wyświetla informacje w sposób czytelny i informacyjny, natomiast w trybie tajemniczym czas pokazywany jest w bardziej sugestywny, fantazyjny sposób.

Zegarek na całej długości wykonany jest z profilowanego szkła szafirowego, całość dopełniają ozdobne grawerowania. Zegarek jest delikatny i bardzo lekki - bransoleta, wykonana z tytanu, ma szerokość 22 mm i waży zaledwie 80 gram.

Zegarek nie będzie sprzedawany w Polsce.

Zalety E-Ink Watch:

Bardzo wysoki kontrast: Wyświetlacz składa się z czarnych i białych cząsteczek, co daje kontrast taki jak na drukowanej stronie. Kontrast ten jest dwa razy większy niż w wyświetlaczu ciekłokrystalicznym

Ultra cienki: Wyświetlacz jest o wiele cieńszy niż w konwencjonalnym zegarku analogowym czy cyfrowym. Jest także elastyczny, co daje możliwość zaprojektowania go, np. w kształcie bransolety.

Niskie zużycie energii:
Odczytanie danych z wyświetlacza jest możliwe nawet przy małej ilości światła zewnętrznego, nie potrzebne jest więc podświetlenie. Wyświetlacz cechuje także stabilniejszy niż w tradycyjnych zegarkach efekt pamięci - nie wymaga energii do podtrzymania obrazu. Dzięki temu wydłuża się żywotność baterii.

Brak ograniczeń rozmiaru: Dzięki elastyczności i innym dodatkowym cechom wyświetlacz może przybrać dowolny kształt i rozmiar. We wzorcowym modelu Seiko zajmuje dwie trzecie całkowitej powierzchni zegarka.

Technologia ‘Electronic Ink‘ stworzona przez E Ink Corporation:


Electronic Ink to opatentowany materiał w postaci folii do tworzenia elektronicznych wyświetlaczy. Technologia Electronic Ink łączy osiągnięcia chemii, fizyki oraz elektroniki w celu stworzenia nowego materiału. Podstawowe komponenty, na których opiera się technologia to miliony maleńkich mikrokapsuł o średnicy ludzkiego włosa. Każda kapsuła zawiera naładowane dodatnio białe cząsteczki oraz ujemnie naładowane czarne cząsteczki umieszczone w przejrzystym płynie. Pod wpływem ujemnego potencjału elektrycznego górnej elektrody białe cząsteczki przenoszą się do góry mikrokapsuły i stają się widoczne dla użytkownika. W tym miejscu powierzchnia wyświetlacza jest widoczna jako biała. W tym samym czasie przeciwny potencjał elektryczny dolnej elektrody przyciąga czarne cząsteczki do dna mikrokapsuły, gdzie są ukryte. Odwracając ten proces czarne cząsteczki pojawiają się u góry mikrokapsuły i w tym miejscu powierzchnia wyświetlacza jest widoczna jako czarna.

Redakcja poleca

REKLAMA