Seiko Sportura numer 290

Tylko jeden zegarek z limitowanej kolekcji Seiko Sportura Ultimate Kinetic Chronograph, zaprojektowany dla kierowcy Formuły 1 Jensona Buttona, dostępny jest w Polsce.
/ 26.09.2007 12:55
Tylko jeden zegarek z limitowanej kolekcji Seiko Sportura Ultimate Kinetic Chronograph, zaprojektowany dla kierowcy Formuły 1 Jensona Buttona, dostępny jest w Polsce.

Ambasadorem marki i codziennym użytkownikiem tego modelu jest kierowca teamu Hondy Jenson Button. W Polsce w sprzedaży jest tylko jeden taki zegarek o numerze 290, z 750 szt. dostępnych na świecie.

Model SLQ23 inspirowany jest Formułą 1 i szybkością. Zegarek znajduje się w pudełku razem z oryginalnym kołem zębatym z bolidu Formuły 1 Hondy, a każdy element zegarka dopracowano by był on jednoznacznie kojarzony z motoryzacją Pod wypukłym szafirowym szkłem pokrywającym całą tarczę, każda mała tarcza i datownik posiada własne szafirowe szkiełko, co przypomina budowę najnowszych reflektorów w sportowych autach. Wskazania stopera dostępne są na trzech górnych tarczach, co pozwala na bardzo szybkie odczytanie wyniku.

Poszczególne okna chronografu SLQ23 wyglądają niczym reflektory

Dalsze nawiązania znajdują się w bransolecie zegarka, która wykonana została ze stali i używanego w konstrukcjach Formuły 1 włókna węglowego. Wykonane również z włókna węglowego tarcze dzięki czerwonym podziałkom nadają zegarkowi charakter znany z deski rozdzielczej. Natomiast widoczny przez przejrzyste denko poruszający się rotor zegarka przypomina kształtem hamulec tarczowy z najszybszych samochodów.

Dzięki mechanizmowi Kinetic zegarek może być zasilany energią kinetyczną właściciela i nie wymaga ani nakręcania ani zmian baterii.

Każdy model SLQ23 posiada certyfikat autentyczności podpisany przez Shinji Hattori, prezydenta i dyrektora zarządzającego Seiko Watch Corporation i przez Yasuhiro Wade, kierownika Honda Racing F1 Team.

Pod szafirowym denkiem wygrawerowany jest numer limitowanego modelu

Specyfikacja modelu:
  • Caliber: Ultimate Kinetic Chronograph 9T82
  • Koperta: ze stali nierdzewnej z przezroczystym szafirowym denkiem
  • Bransoleta: z włókna węglowego i stali szlachetnej z potrójnie składanym zapięciem i przyciskiem zwalniającym
  • Stoper: z przyrostem co 1/10 sekundy i czasem zliczania do 12 godzin. Międzyczas.
  • Szkło: dwie warstwy szkła szafirowego pokrytego powłoką przeciwodblaskową.
  • Wodoodporność: do 10 atmosfer
Cena: SLQ023 – ok. 20000 PLN

Firma Seiko nawiązała współpracę z teamem Hondy na początku 2005 roku wybierając Formułę 1 jako dyscyplinę odzwierciedlającą największe zaawansowanie technologiczne w dziedzinie sportów motorowych. W ramach umowy logo Seiko zdobi kombinezony zawodników.

Redakcja poleca

REKLAMA