POLECAMY

Po czym poznać oryginalne buty Emu

Rynek jest już pełen podróbek, niektórych całkiem niezłych, jak kupić stu procentowy oryginał?
Po czym poznać oryginalne buty Emu fot. ONS

Najpopularniejszy model emu to BRONTE hi i lo, stąd też najwięcej jego podróbek. Najbardziej ryzykowne jest kupowanie od osób prywatnych np. na allegro. Zwłaszcza wyjątkowo okazyjna, niska cena powinna wzmożyć waszą czujność. Ale i w "lewych" sklepach nie trudno trafić na podróbkę.

Dorobienie charakterystycznej metki, czy podeszwy z napisem "Emu" to dla podrabiaczy już żaden problem, dlatego radzimy kupować już tylko buty z najnowszej kolekcji zima 2010/2011. Nie są one droższe od poprzednich oryginalnych modeli, a póki co szansa trafienia na falsyfikat jest znacznie mniejsza. Nowe modele Bronte to już nie Emu, a "Emu Wool", taki napis mają na metce na końcu cholewki i na pięcie. Również nieco inna jest podeszwa i obok logo Emu ma dodatkowy napis "wool".

Oryginały są z prawdziwego zamszu, a wewnątrz maja owczą wełnę. Podróbki są zrobobione ze sztucznych tworzyw., przez co stopa poci się w nich lub marznie. Cena oryginału wacha się między 350, a 400 zł.

Jeśli kupujecie w sklepie, a nie przez internet zwróćcie też uwagę na pudełko. Zdjęcie oryginalnego poniżej.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
Nie, te podobne nie maja tych właściwości co oryginał, albo w zamienniku przepocisz stopę albo ci zamarznie :) Warto czasami odżałować i uzbierać na oryginalne buty i mieć jedną porządną parę zamiast 7 innych, które będą leżeć bo np. się zdefasonowały lub są po prostu nie wygodne. Czy dziewczyny w podróbkach to wieśniary? Nie nazwałabym tego w ten sposób. Czasami kupisz podróbkę nawet o tym nie wiedząc, nie wszyscy są "feszyn"..niektórzy np. wolą podróbkę niż o wiele droższy sprzęt na nożny ;) Nie powinno obrażać się ludzi, którzy należą do innej grupy społecznej.. Pieniądz jest a później może go nie być, kij ma dwa końce i nikt nie wie co się może wydarzyć za jakiś czas, może być tak, że to ty będziesz śmigać w podróbach. To na tyle moich wywodów :)
/4 lata temu
A czy kupowanie takich butów ma sens? Za 1/3 tej kasy kupisz na Mergu bardzo podobne buty. Po co wam oryginał, skoro jakość ta sama, materiały te same? Czy kupowanie dla samej nazwy ma jakikolwiek sens? Moim zdaniem - nie ma go!
/5 lat temu
Jesli chcecie kupić takie buty dla swoich dzieci, to polecam buty w sklepie Mivo Kids. Tutaj na pewno wybierzecie i odpowiedni kolor i model, do tego w dobrej cenie.
POKAŻ KOMENTARZE (1)