"Made Of Paper" to nowość wśród pomysłowych kolekcji i projektów Anny Orskiej. Idea tej biżuterii jednorazowego użytku zrodziła się, jak podkreśla sama projektantka, z refleksji na temat naszych szybkich czasów, w których wszechogarniająca chęć posiadania coraz to nowszych i lepszych dóbr oraz przedmiotów spowodowała, że posiadamy je dosłownie przez chwilę.
Papierowa biżuteria to nowość w portfolio prac i projektów Anny Orskiej - papier zastępuje drogocenne kruszce
Najbardziej zaawansowane technologicznie gadżety szybko się starzeją i w mgnieniu oka stają się produktami jednorazowego użytku. Projektantka zastanawia się więc po co to wszystko? Papierowa biżuteria jest odpowiedzią na to pytanie. Idealna na kryzys, nie obciąża budżetu jak złoto, srebro czy drogie kamienie, niepotrzebna - bez problemu podda się recyklingowi.
Papierowa kolekcja Anny Orskiej, o dostępność oraz ceny pytaj na www.orska.pl
Nie tylko papier...
Przy okazji przebojowej papierowej kolekcji nie sposób nie wspomnieć o tym, że biżuteria Anny Orskiej zachwyca nas nie od dziś. Projektantka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2000/2001. W 2007 roku obroniła pracę doktorską w dyscyplinie: sztuki użytkowe na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest autorką wielu wystaw i laureatką licznych konkursów. Od 2000 roku współtworzy i kieruje Studiem Design w firmie W.Kruk - najbardziej kreatywną jej częścią. Prowadzi zajęcia w Szkole z Stylu z Elle oraz w nowo powstałej szkole Viamoda, prowadziła również warsztaty na tegorocznym Art & Fashion Festival w Poznaniu.
Biżuteria Anny Orskiej zachwyca nie od dziś, szczególnie oprócz nowej linii inspirowanej papierem przypadły nam do gustu kolekcje tworzone dla firmy W.Kruk m. in.: inspirowane drewnem, porcelaną z Włocławka, frywolitkami, koronkami i haftami łowickimi
Tworząc biżuterię projektantka inspiracje czerpie z tego, co najbliższe. Odkrywa na nowo zapomniane lub niedoceniane dziedziny. Do tej pory szczególnie często odwoływała się do elementów typowo polskich - jak porcelana włocławska zdobiona malarstwem kujawskim, łowickie hafty lub krzemień pasiasty. Łącząc je ze szlachetnymi kruszcami za każdym razem uzyskuje biżuterię wykraczającą poza standardowo pojmowane jubilerstwo.
Więcej informacji oraz kontakt z projektantką (na zdjęciu obok) znajdziecie na www.orska.pl.
WU
Źródło: Materiały prasowe
Fot. Orska.pl, Materiały prasowe, Kompilacja własna
Źródło: Materiały prasowe
Fot. Orska.pl, Materiały prasowe, Kompilacja własna