Największe zegarki ze świata mody

U-Boat to jedne z najbardziej krzykliwych, przykuwających wzrok współczesnych zegarków. Stworzone przez włoskiego projektanta wraz z francuskim królem mody, łamią fundamentalne zasady dotyczące zarówno wielkości jak i wyglądu zegarków.
/ 06.09.2007 21:44
U-Boat to jedne z najbardziej krzykliwych, przykuwających wzrok współczesnych zegarków. Stworzone przez włoskiego projektanta wraz z francuskim królem mody, łamią fundamentalne zasady dotyczące zarówno wielkości jak i wyglądu zegarków.

Zegarki U-Boat są największymi zegarkami naręcznymi na świecie ze średnicą tarczy sięgającą 55 mm. Przełamują stare zasady wytwarzania zegarków, które zakładają od 150 lat, że średnica tarczy zegarka nie powinna przekroczyć 53 milmetrów.

Poza wielkością, fascynuje w nich unikatowy design. Zredukowany do minimum jest zarówno kolor na tarczy jak i kształt czcionki. Nie oznacza to minimalizmu w materiałach. Na tarczach często widoczny jest, będący częścią mechanizmu, rubin. Dodatkowo specjalne modele mają na kopercie 4 rubiny lub diamenty, a sama masywna koperta często wykonana jest z 18 karatowego złota. Wśród nowoczesnych materiałów zastosowano włókna węglowe, filtry zmieniające kolor tarczy, czy specjalne farby wykorzystywane w zastosowaniach wojskowych. Duża koronka zegarka jest nietypowo umieszczona z lewej strony tarczy i w większości modelów dodatkowo chroniona.

Osobnym rozdziałem są wymienne paski, wykonane m.in. ze skóry aligatora z wstawkami wykonanymi z takich materiałów jak skóra diabła morskiego, krokodyla, strusia czy włókna węglowe.

Każdy zegarek jest wyrabiany ręcznie we Włoszech i oznaczony wygrawerowanym na deklu numerem seryjnym. Mechanizmy zegarków to szwajcarskie automaty, które zapewniają długowieczność i punktualność. Część modeli jest limitowana jedynie do 1000 sztuk.

Odpowiedzialni za projekt są włoski projektant Italo Fontana, i zwany magikiem luksusu francuski biznesmen ze świata mody Mounir Moufarrige. Obecnie Moufarrige jest prezesem modowej marki Emmanuel Ungaro i zajmuje się zegarkami U-Boat. Wcześniej był odpowiedzialny za zaistnienie w świecie mody marki Alfred Dunhill oraz za sukcesy takich marek jak Chloé, France Luxury Group ( w której skład wchodzi m.in. Scherrer) czy Mont Blanc.

Zegarki U-Boat zostały wprowadzone do Polski i ze względu na swoją elitarność na początku dostępne są w Złotych Tarasach w Warszawie, w Starym Browarze w Poznaniu oraz w Galerii Krakowskiej w Krakowie.

Redakcja poleca

REKLAMA