Korali sznur

Noś talizmany, magiczne kamienie, amulety. Jak? A tak!
/ 16.03.2006 16:57
 
Sznury korali z korali, zwoje bursztynów, bransoletki z ametystów, pierścionki z turkusowym oczkiem. Nareszcie możemy wyciągnąć je z szuflady - kamienie wróciły do łask! Ale, jak to zwykle w modzie bywa, nosimy coś, co już było, tyle że... troszkę inaczej.
Mieszamy kamienie, łączymy style, tworzymy własne kompozycje. I pamiętajmy, żebyzachować umiar: jeśli wybieramy szamański sznur egotycznych koralików, to niezakładamy do tego długiej falbaniastej spódnicy i bluzeczki w etniczne wzorki,bo zamiast ubrane będziemy przebrane!

 
Różaniec z granatów
1. Sznur jest bardzo długi. Nawet do kolan. Wtedy raczej pojedynczy, ale za to kolorowy.
2. Materie dowolne: metalowe i szklane kulki, półszlachetne kamienie, dowolne koraliki, frędzelki. Solo albo w zestawach miksowanych.
3. Cała reszta – czyli ubranie, obuwie – w roli tła.

Naszyjnik z kamieni (Galeria Etnica, 950 zł). Naszyjnik z drewna (Mango, 145 zł). Suknia z tafty (Dagnez, 450 zł). Japonki na koturnach (Anne Klein, 690 zł).

 
Szamańskie amulety
1. To nie jest zwyczajny naszyjnik. Powinien pasować do historyjki typu: zostaliśmy na noc w wiosce w buszu, wódz dał mi w prezencie...
2. Cała reszta w stylu dowolnym, ale konsekwentnym, np. miejski szyk.
3. To nie jest styl safari, ewentualnie detale i akcenty.

Wisiorek z drewna (Galeria Etnica, 69 zł). Wisiorek z turkusów (Apart, 339 zł). Płócienny żakiet (Leo Lazzi, wzór). Wzorzysty bieliźniany top (Tally Weijl, 69,90 zł). Spodnie rybaczki (Leo Lazzi, 199 zł). Torebka na ramię (Kazar, 329 zł). Sandały na drewnianych podeszwach (Ryłko, 229 zł).

 
Zwój
1. Model dobry dla osób o twardym karku lub pragnących ćwiczyć postawę pt. „Trzymam głowę wysoko”. Te korale mogą być ciężkie.
2. Dobrze, jeśli są jednolite, tzn. tych kilka okrążeń jest z jednej bajki.
3. Dla optycznej równowagi – wysokie sandałki.

Dwa sznury plastikowych korali (Mango, 105 zł/ szt.). Kurtka z krótkimi rękawami (Armani/Ambulans, 550 zł). Folkowa spódnica do ziemi (River Island, 239 zł). Skórzany pasek (House, 49,90 zł). Sandały na koturnach (Vicini, 1590 zł).


 
Zrób to sama
1. Naszyjnik – rękodzieło. Inspirujemy się tradycyjną biżuterią dowolnych narodów i plemion (razem lub osobno).
2. Nosimy z dumą. Najlepiej w głębokim dekolcie.
3. Całość swobodna, ale supersexy. Bluzka i spódnica kolorowe, wzorzyste, z wiotkich tkanin.

Naszyjnik z monet (Galeria Etnica, 690 zł). Kapelusz panama (H & M, 27,90 zł). Minisukienka (Tally Weijl, 89,90 zł). Pleciony pasek (H & M, 14,90 zł). Sandały na szpilkach (Michael Kors, 890 zł).