Sport, który oddycha z Geox

Geox – potentat w segmencie obuwia codziennego użytku - opracował nową technologię NET®, która ma zrewolucjonizować rynek obuwia sportowego. Nowe rozwiązanie jest rozwinięciem dotychczasowych patentów marki Geox i ma zapewnić maksimum oddechu dla stóp sportowców, a także poprawić cechy motoryczne i zdrowotne w obuwiu sportowym.
/ 24.04.2008 22:39
Geox – potentat w segmencie obuwia codziennego użytku - opracował nową technologię NET®, która ma zrewolucjonizować rynek obuwia sportowego. Nowe rozwiązanie jest rozwinięciem dotychczasowych patentów marki Geox i ma zapewnić maksimum oddechu dla stóp sportowców, a także poprawić cechy motoryczne i zdrowotne w obuwiu sportowym.

2 kwietnia br. w Mediolanie odbyła się konferencja prasowa, na której Grupa Geox przedstawiła efekt swoich czteroletnich badań laboratoryjnych – technologię NET® dla obuwia sportowego. Do tej pory większość innowacji w produktach sportowychSport, który oddycha z Geox miała na celu głównie poprawę wyników sportowców. Nowa technologia Geox powraca do podstawowej zasady sportu, który ma być przede wszystkim źródłem zdrowia.

W zwykłym obuwiu sportowym pot wytwarzany podczas intensywnego wysiłku fizycznego zostaje uwięziony wewnątrz buta, co daje odczucie, jakby stopa została opakowana w plastikową torbę. To może być powodem nieprzyjemnych doznań, niehigienicznych efektów, a niekiedy powoduje patologie, jak np. „stopa atlety”. Technologia NET® likwiduje te problemy, ponieważ pozwala stopom oddychać całą powierzchnią. Tradycyjna podeszwa gumowa została zastąpiona przez zewnętrzną konstrukcję i wspomagającą siatkę. Takie rozwiązanie, w połączeniu ze specjalną membraną, pozwala stopom oddychać, chroniąc równocześnie przed przedostawaniem się wody do środka buta.

Na bazie patentu NET®, Geox stworzył nową linię obuwia sportowego Alpha - w wersjach damskiej i męskiej. To pierwsza kolekcja w historii tej firmy, która dedykowana jest dla sportowców. Oprócz wartości technologicznych, zwracają także uwagę walory wizualne, będące odzwierciedleniem najnowszych trendów w modzie. Aerodynamiczne kształty zostały podkreślone przez boczny pionowy wzór wygiętych linii. Kolekcja jest utrzymana w nowoczesnych odcieniach kolorystycznych, a całość dopełniają odblaskowe detale. Propozycja Geox ucieszy z pewnością lekkoatletów, tenisistów oraz wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku. W Polsce linia Alpha pojawi się w salonach obuwniczych na początku 2009 r.

„Dziś tworzymy sport, który oddycha. Jest to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, którzy przyzwyczaili się do tego, że w butach Geox stopy oddychają. Teraz poszukują oni tych samych korzyści w obuwiu sportowym. „Sport, który oddycha” to proste, ale zarazem bardzo nośne hasło, które sygnalizuje obecność Geox na nowym rynku i oznacza początek nowej ery” - zapowiada Mario Moretti Polegato, prezes i założyciel Geox.

Firma Geox powstała na początku lat 90-tych w północno-wschodnich Włoszech. Jej założycielem jest Mario Moretti Polegato, który opracował i Sport, który oddycha z Geoxopatentował perforowaną gumową podeszwę - pozwalającą stopom oddychać i jednocześnie zapobiegającą przedostawaniu się wody do środka buta. Dzięki innowacyjnej technologii, zaledwie w ciągu kilku lat Geox stał się liderem rynku włoskiego i trzecim najważniejszym producentem na świecie w segmencie obuwia codziennego. Produkty Geox sprzedają się w 68 krajach w 145 sklepach firmowych i kilkuset sklepach partnerskich. W Polsce wyłącznym dystrybutorem Geox jest firma Gino Rossi SA.

Więcej informacji o Geox jest dostępne pod adresem: http://www.geox.com.pl.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)