Obuwie zimowe - kolekcja damska

Kolekcja Clarks na sezon jesień-zima 2006/2007 powstała z połączenia najnowszych trendów mody ze 180-letnią tradycją produkcji obuwia. Teatr wiktoriański, pejzaże chłodnych wybrzeży, subtelności baletu i harmonijna filozofia jogi są inspiracją dla tegorocznej angielskiej kolekcji obuwia Clarks.
/ 29.01.2007 00:04

Kolekcja Clarks na sezon jesień-zima 2006/2007 powstała z połączenia najnowszych trendów mody ze 180-letnią tradycją produkcji obuwia. Teatr wiktoriański, pejzaże chłodnych wybrzeży, subtelności baletu i harmonijna filozofia jogi są inspiracją dla tegorocznej angielskiej kolekcji obuwia Clarks.

Linia casual
casualKrajobraz chłodnego brytyjskiego wybrzeża, smaganego północnym wiatrem. Intensywne barwy nieba oraz liczne, zmieniające się nastroje jesiennego morza…inspirują kolekcję Clarks Casual.
Coraz silniejsze dążenie do wygody i relaksu wyraźnie widoczne jest w linii casual. W tym sezonie obowiązuje luźny styl i komfort. Surowa stylistyka inspirowana północnym wybrzeżem to element charakterystyczny dla tegorocznej kolekcji codziennej. Modele Innsbruck i Ollie to przede wszystkim ręczne wykończenie, rozmyte barwy skór i różnorodność faktur. Miękkie skóry w odcieniach brązu, miedzi i oliwki oraz karbowane, gumowe podeszwy z amortyzującą wkładką, zapewniają stopom doskonały komfort.

Linia smart
Kobiecość epoki wiktoriańskiej zamknięta w teatralnym stylu. Pozorna pruderia z elementami prowokacji. Miejskie XVIII -wieczne promenady, uliczne konwenanse i tajemnica damskiego gorsetu… inspirują kolekcję Clarks Smart.
obuwieLinia Smart, inspirowana dramatem i kobiecością czasów wiktoriańskich korzysta z akcentów przeszłości, by stworzyć nowoczesny i wyrazisty styl przyszłości. Połączenie ekstrawagancji
z historycznymi kostiumami i współczesną wygodą tworzą wyjątkowo kobiece obuwie. W zaskakujących projektach tej linii, górna część buta łączy się ze sportowymi podeszwami. Przykładem jest model Cheery 2, zainspirowany kształtem puent i baletek. Wykonany został z błyszczącej skóry i nieoczekiwanie połączony z podeszwą i obcasem o sportowym charakterze. Odzwierciedleniem tego trendu - trendu fushion - są kozaki Nazare 2. Łączą śmiały wygląd z elementami technicznymi produktu sportowego. Oba przedstawione modele posiadają podwójnej grubości wkładkę Ortholite, która zapewnia dynamiczną elastyczność buta i codzienną wygodę. Uwagę całej kolekcji zwracają niezwykle dopracowane szczegóły tj. starannie wyprofilowane okrągłe czubki, mocne paski i stabilne obcasy.

Linia sportowa
Medytacja. Nastrój spokoju i wytchnienia od codziennej rzeczywistości. Przywrócenie harmonii ze światem przyrody. Równowaga i wyciszenie inspirują kolekcję Clarks Sports.
kolekcja sportowaSportowa kolekcja Privo czerpie inspiracje z kultur, będących w harmonii ze światem przyrody. Wpływ filozofii jogi widoczny jest w linii Paray group, obuwiu Clarks kojarzących się z relaksem
i wygodą. To, co w nich najważniejsze to elastyczność, lekkość i brak sztywnej struktury. Dzięki temu pozostają zgodne z naturalnym kształtem stopy. Paray pump i Paray shoe łączą innowacyjne techniki z prostym stylem. Uczucie komfortu wzmacnia elastyczna gumowa podeszwa i wymienna wkładka Active Air. Wykonane z miękkiej skóry i wielowarstwowo ułożonych tkanin. Modele dostępne są w barwach bawełny i kopru, łagodnej miedzi i średniego brązu oraz czerni i grafitu.
Styl fushion czyli połączenia różnorodnych elementów jest kluczowym trendem marki Clarks. Zaskakujące kombinacje, wprowadzające powiew świeżości i nowoczesności, przekonają każdą kobietę do kolekcji Clarks Jesień - zima 2006/2007.