DOMODI BUTY – szpilka, koturny czy słupek, obcas dobieraj zawsze do figury [Galeria]

Obcasy mają magiczna moc, ale tylko wtedy, gdy potrafisz je nosić.
Beata Sieroń / 05.09.2018 05:55

Większość kobiet potrafi świadomie wybierać fasony ubrań tak, by najlepiej pasowały do ich figury. Niewiele z nas pamięta o tym, że w ten sam sposób powinnyśmy oglądać buty. Odpowiednio dobrane szpilki wyszczuplają i wydłużają nogi.

Jakie buty będą hitem sezonu jesień-zima 2018/2019? Mamy aż 8 propozycji!

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że urok szpilek polega na ich fantastycznym działaniu na naszą figurę. Zakładając je dodajemy sobie kilku centymetrów, ale też optycznie wydłużamy nogi i wysmuklamy łydki. Niestety nie każde buty na wysokim obcasie spełnią takie zadanie. Możemy popełnić błąd podczas wyboru ich fasonu.

Jakie buty Domodi wyszczuplają i wydłużają nogi?

Odpowiedź jest prosta szpilki! Oprócz wysokości szpilki, ważny jest kształt samego buta i obcasa. Szpilki nie muszą być bardzo wysokie. Ważne, by były "zgrabne". W większości przypadków dla figury zdecydowanie lepszy jest wąski czub w szpic niż zaokrąglony.

Model buta powinnaś dobrać do swojej figury, inaczej zachwiejesz jej proporcje. Wyobraź sobie drobną kobietę o wzroście 156 cm, wadze 47 kg w butach Domodi na masywnej platformie i wysokim obcasie. Takie buty będą się wydawały większe i cięższe niż ona sama i na pewno nie wydłużą jej nóg.

Szpilki dla kobiet o szczupłych nogach

Posiadaczki szczupłych nóg i łydek świetnie prezentują się w wąskich i cieniutkich szpilkach Domodi. Całość buta powinna być delikatna, by nie zdominować sylwetki.

Obcas dla pań o masywnych łydkach i udach

Kobieta, której nogi są dosyć masywne powinna świadomie zrezygnować z delikatnych szpilek. Panie o tego typu budowie mogą wybierać spośród licznych butów Domodi na słupku oraz grubszym obcasie. Nogi zostaną dodatkowo wydłużone jeśli oprócz obcasa, but ma platformę.

Kolor butów, a optyczne wydłużenie nóg

Nie bez znaczenia dla długości nóg ma kolor butów. Wybierając buty Domodi w tym samym odcieniu co rajstopy sprawiasz, że noga wydaje się dłuższa. Najczęściej taką funkcję pełnią modne, cieliste szpilki.

Jeśli szukasz szpilek do spodni, wybieraj modele w stonowanych kolorach. Kolor buta taki sam jak barwa spodni sprawi, że staną się one ich przedłużeniem. Wszystkie ozdoby umieszczone na bucie optycznie skracają nogi.

Pamiętaj!

Niestety nie wszystkie fasony butów są korzystne. Nie chodzi jedynie o wysokość i kształt obcasa, ale również o sam kształt buta. Sięgające kostek botki, wiązane na łydce gladiatorki, modne buty w stylu retro z paseczkiem przez środek i wokół kostki – są piękne, ale skrócą nogi.

Więcej modnych ubrań i dodatków:

Wiemy, gdzie kupić najładniejsze sukienki wizytowe. Same zobaczcie!
To one, sukienki z koronki stanowią kwintesencję kobiecej elegancji i stylu
Kochasz błyskotki? Zacznij swoją przygodę z personalizowanymi bransoletkami!