Odpowiednie leczenie obejmuje przede wszystkim ustalenie, jaki składnik pożywienia wywołuje objawy alergii pokarmowej. Podstawą leczenia jest, bowiem dieta. Sporo badań poświęcanych jest nowym metodą leczenia opartym na immunoterapii.
Czytaj więcej
Alergia pokarmowa rozpoznawana bywa często u małych dzieci. Spowodowana jest nieprawidłową reakcją układu odpornościowego na składniki pożywienia. Jaka jest w tym wszystkim rola bakterii i wirusów?
Czytaj więcej
Alergia pokarmowa ma różnorodne objawy, często współistnieje z innymi chorobami, trudno ją, więc rozpoznać. Niełatwo również znaleźć odpowiedzialny za nadwrażliwość alergen. Jak wygląda diagnostyka alergii pokarmowej? Dlaczego postawienie właściwego rozpoznania bywa kłopotliwe?
Czytaj więcej
Podstawową metodą leczenia alergii pokarmowej jest dieta. Chory musi wyeliminować uczulający go alergen. Nie zawsze jednak jest to proste. Przeczytaj i dowiedz się jak wyglądają diety dla alergików.
Czytaj więcej
Co powoduje, że niektórzy mogą bez żadnych dolegliwości spożywać wszystkie produkty żywnościowe, a innymi muszą eliminować niektóre potrawy z diety? Kto jest w grupie ryzyka rozwoju alergii pokarmowej?
Czytaj więcej
Trudno znaleźć produkty żywnościowe nie zawierające konserwantów. Trudno sobie wyobrazić dobrą kucharkę, która nie używa w kuchni przypraw. Łatwo natomiast znaleźć osoby chorujące na alergie pokarmową. Czy dodatki do żywności mogą mieć wpływ na rozwój alergii pokarmowej?
Czytaj więcej
Jakie są najczęstsze wady rozwojowe oskrzeli? Jakie są przyczyny powstawania wad? Jak wygląda życie osoby z wadą oskrzeli? Na co jest ona narażona? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi.
Czytaj więcej
Zapalenie oskrzelików jest bardzo częstą postacią zakażenia dolnych dróg oddechowych u niemowląt i małych dzieci. Jest powodem około 17% hospitalizacji niemowląt. Czy jest groźne? Czy może prowadzić do poważnych powikłań? Przeczytaj i dowiedz się.
Czytaj więcej
Nadwrażliwość oskrzeli to skłonność do skurczu, pod wpływem działania różnych czynników. Zwężenie oskrzeli powoduje zmniejszenie przepływu powietrza. Co powoduje, że oskrzela tak reagują? Jak wygląda diagnostyka nadreaktywności?
Czytaj więcej
Przewlekła obturacyjna choroba płuc wiąże się z postępującym, trudno odwracalnym ograniczeniem drożności oskrzeli. Obniża ona znacznie jakość życia chorych. Wymaga, więc konsekwentnego stosowania metod terapeutycznych.
Czytaj więcej