Kupili starą szopę, ale tego się nie spodziewali. Pod podłogą czaił się koszmar

Gniazdo pszczół w domu fot. Adobe Stock
W starej szopie zadomowił się gigantyczny rój pszczół. Liczył nawet kilkanaście tysięcy owadów.
/ 23.03.2021 10:07
Gniazdo pszczół w domu fot. Adobe Stock

Owady i insekty dość często budują swoje gniazda w ludzkich domostwach. Ule pojawiają się na strychach, pod dachami czy w starych piwnicach. Coś takiego spotkało najemców, którzy kupili posiadłość w Teksasie w USA. Na jej terenie stała stara szopa, pod której podłogą zamieszkał... ogromny rój pszczół. 

Zgłosili ten fakt poprzedniemu właścicielowi, który postanowił wytępić owady środkami chemicznymi. Najemcy nie zgodzili się jednak na takie rozwiązanie i chcieli chronić pszczoły, które są niezwykle ważnym elementem naszego ekosystemu. Zamiast zabijać pszczoły, postanowili je przenieść przy pomocy firmy Texas Beeworks. Na miejsce została wysłana pszczelarka Erika Thompson, która film z akcji ratunkowej zamieściła w mediach społecznościowych. 

Texas Beeworks przenosi pszczoły ze starej szopy

Ekspertce udało się ustalić, że rój musiał mieszkać w tym miejscu minimum 2 lata. Gniazdo było bardzo rozległe, a zamieszkiwało je kilka, a nawet kilkanaście tysięcy owadów. Na szczęście, dzięki doświadczeniu Eriki, udało się przenieść cały rój bez krzywdzenia owadów. Znalazły nowy dom w bezpiecznej, dla pszczół i mieszkańców, odległości od posesji. 

@texasbeeworks

Save the bees! ##bees ##tiktok ##foryou ##fyp ##nature ##love ##animals ##amazing

♬ original sound - Erika Thompson

Gdy królowa znalazła się w nowym ulu, niektóre pszczoły zaczęły wysyłać sygnały innym pszczołom, aby pomóc im w znalezieniu drogi do domu. Zostawiłam ul na noc, a następnego dnia cała kolonia była już w swoim nowym domu – to był kolejny wspaniały dzień ratowania pszczół – relacjonowała Thompson w mediach społecznościowych

Co zrobić z ulem w domu?

Kiedy w naszym domu znajdziemy dziki ul pszczół, najbezpieczniej jest skontaktować się ze strażą pożarną lub specjalistyczną firmą zajmującą się bezpiecznym przenoszeniem owadów. Pamiętajmy, że w większości przypadków pszczoły są niegroźne dla człowieka i nie atakują, gdy nie czują zagrożenia. Są za to bardzo pożyteczne i przyczyniają się do rozwoju niemal całej flory w naszym otoczeniu. 

Zobacz więcej treści o aranżacji wnętrz:
Wyjątkowe domy w Polsce. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście - dom katamaran
Modne kolory ścian 2021 - 7 najmodniejszych odcieni dla każdego wnętrza
Te piękne łazienki to wnętrzarskie hity Instagrama. Zobacz 6 inspiracji

Tagi: pszczoły, dom

Redakcja poleca

REKLAMA