Pomysł na majówkę w domu - co robić, gdy nie wyjeżdżasz na długi weekend?

Pomysł na majówkę w domu fot. Adobe Stock
Co robić w majówkę w domu w czasie pandemii? Długi majowy weekend możesz spędzić samotnie, ze znajomymi, w rodzinnym gronie. Pomysł na majówkę to nie tylko grillowanie - warto zorganizować piknik i postawić na aktywność.
/ 19.04.2021 08:48
Pomysł na majówkę w domu fot. Adobe Stock

Rząd zapowiedział już, że w tym roku restrykcje dotyczące działalności hoteli potrwają przynajmniej do 3 maja. To znaczy, że jeśli twój pomysł na majówkę w czasie pandemii zakładał nocleg w urokliwym zakątku Polski, będziesz musiała zmienić plany. W 2021 roku zdecydowanie większą popularnością będą cieszyć się pomysły na majówkę w domu.

Pomysł na majówkę w domu: rodzinne grillowanie

Banał? Niekoniecznie! Jeśli tylko pogoda na majówkę 2021 dopisze, warto rozpocząć sezon grillowy i wrzucić coś na ruszt. Zobacz nasze pomysły na dania z grilla i przygotuj potrzebne produkty i akcesoria.

Pamiętaj, że 1, 2 i 3 maja sklepy będą zamknięte - zakupy musisz zrobić więc najpóźniej w piątek 30 kwietnia.

W myśl obowiązujących w czasie pandemii obostrzeń rodzinne i towarzyskie spotkania nie są zakazane.

Pomysł na majówkę w domu: spędź ją aktywnie

Niezależnie od tego, czy majówkę w czasie pandemii będziesz spędzała sama, z rodziną czy we dwoje, warto aktywnie zaplanować długi weekend

Jeśli nie chcesz wyjeżdżać, warto opracować trasę spacerową, biegową czy rowerową. Pomoże w tym aplikacja na rower, która dokładnie wyliczy długość trasy i czas potrzebny na jej pokonanie.

Od 19 kwietnia br. dozwolone jest także uprawianie sportu na świeżym powietrzu w grupie, więc z takiej formy aktywności także warto skorzystać. Znajdź w okolicy działające boisko, zabierz potrzebny sprzęt.

Czynne pozostają także zewnętrzne place zabaw i liczne parki linowe. W lasach, w górach, na plaży, w parku, nie musisz mieć maseczki. Warto więc wybrać takie miejsca, w których można odetchnąć pełną piersią.

Pomysł na majówkę w czasie pandemii: piknik lub biwak

1 maja tego roku wchodzi w życie program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie”. Co oznacza? Od 1 maja można legalnie biwakować w wyznaczonych do tego miejscach w lesie, bez potrzeby wcześniejszego zgłaszania tego faktu.

Informacje na temat dostępnych do biwakowania miejsc znajdziesz m.in. na stronach poszczególnych nadleśnictw, także w mediach społecznościowych.

Legalnie, bez zgłaszania, w jednym miejscu biwakować może 9 osób przez 2 noce.

Rodzinny piknik możesz przygotować także we własnym ogrodzie lub na polanie. Pamiętaj tylko, że w maju aktywne są już kleszcze - zobacz co odstrasza kleszcze. Naturalne sposoby mogą być bardzo skuteczne.

Co robić w długi weekend, gdy pada?

Jeśli majówkę spędzasz w domu, a pogoda nie dopisuje - jest zimno, wieje i pada, będziesz zmuszona zorganizować sobie czas w domu.

Oto inne pomysły na majówkę w domu:

  • seans filmowy,
  • turniej gier planszowych,
  • domowe spa,
  • warsztaty tematyczne.

Zobacz więcej:
Jak rozpalić grilla?
Zabawy orientacyjno-porządkowe dla dzieci
10 pomysłów na zabawy z dzieckiem

Redakcja poleca

REKLAMA