Wzruszający remont w „Nasz Nowy Dom”. Katarzyna Dowbor odmieniła życie pani Ani i jej wnuczki Gabrysi

221 odcinek programu „Nasz Nowy Dom” Materiały promocyjne telewizji Polsat
Zagrzybione ściany i kopcący piec ustąpiły miejsca zupełnie nowym, bezpiecznym wnętrzom i instalacjom.
/ 22.03.2021 09:29
221 odcinek programu „Nasz Nowy Dom” Materiały promocyjne telewizji Polsat

Za nami 221. odcinek programu „Nasz Nowy Dom”. Tym razem Katarzyna Dowbor z ekipą dotarli na łódzkie Bałuty. W połowie „bliźniaka” mieszka pani Ania, która sama wychowuje wnuczkę Gabrysię. 

Metamorfoza w 221. odcinku „Nasz Nowy Dom”

Obie przeszły niedawno rodzinny dramat. Mama Gabrysi zmarła z powodu nowotworu żołądka. Opiekę nad dziewczynką przejęła pani Ania, która wychowuje ją teraz samotnie. Jej partner również zmarł w niedawnym czasie. Kobieta musiała zmagać się z długami i problemami, których przysparzał im dom w opłakanym stanie.  

Używany był tylko jeden pokój, w drugim dwie ściany pokryte były potwornym grzybem, który spowodował brak rynien. Woda wsiąkała w ściany jak w gąbkę. Ogrzewanie domu zapewniał stary piec - „śmieciuch”, ulokowany w głębokiej piwnicy. Babcia i wnuczka spały w jednym łóżku, a pył z węgla i pleśń na ścianie skutecznie zatruwały ich zdrowie. Na pomoc ruszyła Katarzyna Dowbor, która przyznała, że remont będzie dla jej ekipy dużym wyzwaniem.

Ja jestem przerażona tym budynkiem - miejscem, w którym wy musicie żyć i mieszkać. Takiego grzyba, jak 7 lat robimy ten program, nie widziałam. Te problemy z piecem, z centralnym ogrzewaniem, te podłogi ,które się załamują. Nie wspomnę już o łazience i o kuchni, bo tego tak naprawdę nie ma. Ten dom wymaga generalnego remontu, tu trzeba tak naprawdę zmienić wszystko - powiedziała prowadząca program 

Do akcji wkroczyli architekt Martyna Kupczyk oraz Wiesiek Nowobilski wraz z niezawodną ekipą budowlaną i udało im się stworzyć prawdziwy dom marzeń dla pani Ani i Gabrysi. Każda z nich teraz ma własny kąt, a instalacje nie zagrażają już ich bezpieczeństwu. Całość aranżacji została utrzymana w neutralnych kolorach z ciepłymi dodatkami. W salonie pojawiła się piękna kanapa i nowoczesny telewizor oraz kominek, przy którym obie panie będą mogły wygrzewać się w leniwe popołudnia.

Pokój Gabrysi zdobią nowe meble, w tym piękne łóżko i wygodne biurko do nauki. Na ścianach z kolei pojawiły się geometryczne, nowoczesne motywy. Ekipa zajęła się również elewacją. Miejsce odpadającego tynku i czerwonej, starej cegły zajął biały, świeży tynk oraz drewniane, klasyczne panele.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia przed i po remoncie i zobaczyć, jakich cudów dokonała ekipa programu. Podoba wam się ta przemiana?

fot. Materiały prasowe Polsat

fot. Materiały prasowe Polsat

fot. Materiały prasowe Polsat

fot. Materiały prasowe Polsat

 

Zobacz więcej treści o aranżacji wnętrz:
Wyjątkowe domy w Polsce. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście - dom katamaran
Modne kolory ścian 2021 - 7 najmodniejszych odcieni dla każdego wnętrza
Te piękne łazienki to wnętrzarskie hity Instagrama. Zobacz 6 inspiracji

Redakcja poleca

REKLAMA