Kiedy zniesienie obowiązku noszenia maseczek fot. Adobe Stock

Wiceminister zdrowia: „W najbliższych tygodniach obowiązek noszenia maseczek będzie na pewno zlikwidowany”

Wiele wskazuje na to, że w wakacje nie będziemy już nosić maseczek. Resort zdrowia zapowiada zniesienie kolejnego ograniczenia.
/ 21.05.2020 08:34
Kiedy zniesienie obowiązku noszenia maseczek fot. Adobe Stock

Zakrywanie nosa i ust jest w Polsce obowiązkowe od 16 kwietnia br. Jedni robią to za pomocą chustki lub szalika, drudzy noszą popularne już na ulicach miast maseczki. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przypominał niedawno o tym, że maseczka zsunięta pod brodą nie przyniesie efektu, a łamanie zasad dystansu społecznego jest nieodpowiedzialne.

Im cieplej i im dłużej nosimy maseczki, tym więcej głosów sprzeciwu. Jak długo jeszcze będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa?

Kiedy zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek?

Niedawno pytany o tę kwestię minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że na pewno jeszcze w przyszłym tygodniu będziemy je nosić. Jednocześnie poinformował, że decyzja o tym, kiedy ewentualnie ten nakaz miałby zostać zdjęty, zostanie podjęta najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia.

Głos w tej sprawie zaprał także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska:

Może nie jutro czy pojutrze, ale w najbliższych tygodniach obowiązek noszenia maseczek będzie na pewno zlikwidowany.
- powiedział wiceminister Waldemar Kraska na antenie radiowej „Trójki”.

Wiele wskazuje więc na to, że w wakacje pożegnamy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. 

To znaczy, że wakacyjny wypoczynek na świeżym powietrzu będzie możliwy bez maseczki, wiceminister dodał jednak, że zachowywanie dystansu od innych powinno trwać jeszcze długo.

Zobacz więcej informacji:Kiedy można zdjąć maseczkę w miejscu publicznym?Czy w wakacje aby wejść na plażę, będziemy stać w kolejkach?Jedno województwo wygrało z epidemią koronawirusa? Dane mówią same za siebie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)