Pogoda na majówkę 2021 - będzie ciepło czy deszczowo i wietrznie?

Pogoda na majówkę 2021 fot. Adobe Stock
Jaka pogoda czeka nas w długi, majowy weekend? Okazuje się, że pogoda na majówkę 2021 wygląda całkiem obiecująco, choć niewykluczone, że miejscowo popada.
/ 16.04.2021 13:00
Pogoda na majówkę 2021 fot. Adobe Stock

Do długiego majowego weekendu zostały wprawdzie jeszcze 2 tygodnie, jednak IMGW już podaje wstępne prognozy na majówkę 2021. Średnia temperatura w ciągu dnia wyniesie nawet 15 stopni. 

W której części kraju będzie najcieplej, a gdzie może padać? Czy będzie okazja, by rozpalić grilla?

Jaka pogoda na majówkę 2021?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał wstępne prognozy pogody na majówkę 2021. Już wiemy, gdzie przygrzeje słońce, a gdzie może popadać.

Okazuje się, że pogoda na majówkę 2021 będzie zróżnicowana. Opady deszczu mogą być większe niż zwykle o tej porze roku -  zwłaszcza w centrum i na wschodzie kraju.

Średnie temperatury będą oscylować wokół 15 stopni. Na wyższą niż przeciętna temperaturę mogą liczyć mieszkańcy Pomorza, Warmii, Mazur i Suwalszczyzny.

Deszcz i wiosenne burze w majówkę 2021

W pierwszy dzień długiego weekendu, czyli w sobotę 1 maja, w całym kraju będzie raczej pochmurno i z opadami.

2 i 3 maja mają być słoneczne, jednak nie ma co liczyć na upały w majówkę 2021. Na wyższe temperatury (powyżej 20 stopni) możemy liczyć dopiero po 10 maja.

Na 3 maja w centrum i na wschodzie kraju IMGW prognozuje za to pierwsze wiosenne burze.

Trudno przewidzieć, jak dokładnie będzie wyglądać pogoda nad morzem i na Podhalu, czyli w ulubionych kierunkach Polaków na długi majowy weekend.

Wiele osób będzie musiało wstrzymać się z planami wyjazdowymi, ponieważ zgodnie z zapowiedziami rządu, hotele i pensjonaty w czasie majówki 2021 pozostaną zamknięte dla turystów. Zobacz za to nasze pomysły na majówkę w domu. Pamiętaj, że w tym roku 1, 2 i 3 maja sklepy będą zamknięte.

Zobacz też:
Sklepy budowlane i meblowe zamknięte do 25 kwietnia. Rząd przedłuża obostrzenia
Bieganie a maseczka - czy trzeba biegać w maseczce?
Życzenia na majówkę - czego życzyć na długi weekend?

Redakcja poleca

REKLAMA