Selfie to już przeżytek. Teraz na topie jest plandid! Co to takiego?

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć typu plandid.
Selfie to już przeżytek. Teraz na topie jest plandid! Co to takiego? fot. Instagram, kolaż Polki.pl

Patrzymy w ustawiony pod odpowiednim kątem obiektyw i uśmiechamy się, naciskając spust migawki. Znacie to? No pewnie, każdy wie, co to selfie. Teraz jednak powoli wypiera go inny trend. Czy zdobędzie równie dużą popularność?

Plandid, czyli kontrolowana spontaniczność

Wygląda na to, że czasy selfie powoli odchodzą w zapomnienie – robienie zdjęć w lustrze „z ręki” i szczerzenie się wprost do obiektywu zaczęło się nudzić i obecnie użytkownicy mediów społecznościowych poszukują nowych form, jak to mówią, na „wyrażenie siebie”. W ten sposób popularność zaczął zdobywać plandid.

Nazwa „plandid” pochodzi od słów „planned candid”. To drugie oznacza coś niezaplanowanego i spontanicznego. Takie właśnie mają być zdjęcia wykonywane w tym stylu: wyglądać, jakby zrobiono je od niechcenia, chociaż w rzeczywistości często wymagają sporej pracy i zaangażowania osób trzecich. Chyba, że korzystamy z samowyzwalacza.

Osoba na zdjęciu typu plandid nie patrzy w obiektyw (lub robi to spontanicznie) i wygląda, jakby ktoś przyłapał ją nagle na wykonywaniu jakiejś czynności i szybko wykonał fotografię. Ma być lekko, żywiołowo i naturalnie – bez pozowania i ustawiania się przed obiektywem. Przynajmniej pozornie.

Naszym zdaniem takie fotografie są ciekawsze niż zwykłe selfie robione w windzie czy przed lustrem, chociaż trzeba pamiętać, że na większości z nich luz, beztroska i naturalność są – podobnie jak zdjęcia „z rąsi” – po prostu udawane.

Poniżej kilka przykładów zdjęć plandid!

Zobacz inne newsy na Polki.pl

 

#plandid #rathtrevorbeach #famjam ❤ #lovewhereyoulive

Post udostępniony przez Karlene McKie (@karlenemckie)

 

Absolutely loving life in #Chicago see look how happy we are #NavyPier #plandid #candid

Post udostępniony przez Embla Hocking (@emblahocking)

 

I'm actually not sure what I'm laughing at. 😂📸 #plandid

Post udostępniony przez Ashlee Walker (@slayshlee)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)