POLECAMY

Matka wyjęła z dziąsła dziecka… 32 paznokcie! Jak się tam znalazły?

Radzimy nie oglądać tego filmu przy jedzeniu.
Matka wyjęła z dziąsła dziecka… 32 paznokcie! Jak się tam znalazły? fot. https://www.facebook.com/sara.guidry.1/posts/10212908489884041

Jeśli tak jak nam, wydaje się wam, że widzieliście już wszystko i nic nie jest w stanie was zadziwić, oto przypadek, który może zmienić wasze myślenie…

Paznokcie w dziąsłach

Amerykanka Sara Guidry, mama kilkuletniego chłopca, udokumentowała na video coś, co powoduje u wielu osób ciarki na plecach. Pewnego dnia kobieta zauważyła, że z dziąseł jej synka wystaje coś białego. Chwyciła więc pęsetę i to wyciągnęła. Obiektem tym okazał się być kawałek paznokcia. Sara położyła więc dziecko i zaczęła wyciągać kolejne fragmenty. W efekcie znalazła ich ponad 30!

Patrząc w usta Kalego zauważyłam coś białego w jego dziąśle. Wzięłam pęsetę i to wyciągnęłam. Wyglądało to jak paznokieć. Potem wyciągnęłam ich jeszcze cztery. Następnie zaczęłam szukać w innych miejscach jego dziąseł. Stamtąd wyjęłam ich 27. TAK, 27!
– relacjonuje na Facebooku Sara.

Przerażona odkryciem Sara udała się z Kalim do dentysty. Specjalista był bardzo zdziwiony przypadkiem chłopca i przyznał, że nigdy nie widział czegoś podobnego.

Dochodzimy do najważniejszego, czyli odpowiedzi na pytanie: skąd paznokcie wzięły się w dziąsłach chłopca? Otóż Kali ma nawyk obgryzania paznokci i bawienia się nimi w buzi. Te najprawdopodobniej powbijały się w kieszonki pomiędzy jego zębami mlecznymi a stałymi. Całe szczęście, że Sara zauważyła, co się stało, i powyciągała fragmenty z dziąseł dziecka, ponieważ mogły one doprowadzić do powstawania stanów zapalnych i ropni.

Filmik opublikowany przez Sarę na Facebooku, na którym wyjmuje paznokcie z ust Kaliego, skomentowało już prawie 100,000 osób. Możecie go zobaczyć na dole tego artykułu. Uprzedzamy jednak, że nie jest on przeznaczony dla osób wrażliwych.

Na koniec dodajmy, że to kolejny powód przemawiający za tym, by rodzice starali się oduczać dzieci obgryzania paznokci. Nawyk ten ma naprawdę wiele konsekwencji zdrowotnych.

Kobieta urodziła dziecko ważące… ponad 6 kilogramów!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)