Nowy Sącz przywraca obostrzenia fot. Adobe Stock

Nowy Sącz rezygnuje z imprez masowych i przywraca obostrzenia. Pogarsza się tam sytuacja epidemiologiczna

W Nowym Sączu pojawiają się kolejne ogniska epidemii koronawirusa. Władze miasta postanowiły podjąć drastyczne kroki i zamierzają przywrócić część obostrzeń.
/ 28.07.2020 09:24
Nowy Sącz przywraca obostrzenia fot. Adobe Stock

Chociaż w większości kraju sytuacja epidemiologiczna jest dość stabilna, w niektórych regionach pojawiają się nowe ogniska epidemii, które zagrażają mieszkańcom i mogą spowodować powrót do stanu sprzed kilku miesięcy. Jednym z miejsc, gdzie liczba zarażonych osób gwałtownie rośnie jest Nowy Sącz i powiat nowosądecki. Władze miasta podjęły decyzję o przywróceniu części obostrzeń sanitarnych

Nowy Sącz przywraca obostrzenia związane z koronawirusem

25 lipca w Nowym Sączu obradował Sztab Kryzysowy. Uczestniczyli w nim prezydent Ludomir Handzel, służby mundurowe i sanepid oraz starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Jako główne źródło rozprzestrzeniania się wirusa w powiecie podano wesela. Związane są z nimi aż cztery ogniska chorobowe.

To imprezy o charakterze masowym, na których nie przestrzegano reżimu sanitarnego. To spowodowało, że pojawiły się ogniska choroby. Również pojawiły się ogniska w zakładach pracy, ale są pod dość dobrą kontrolą i zostanie to szybko wyeliminowane – wyjaśnia Handzel w „Gazecie Krakowskiej” 

Władze miasta i powiatu podjęły odpowiednie kroki, by jak najszybciej ugasić ogniska zakażeń i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii. W Nowym Sączu zrezygnowano z imprez masowych i rekomenduje się powstrzymanie od organizacji wesel.

W sierpniu tego roku miasto nie będzie organizowało żadnych imprez masowych o charakterze sportowym. Ograniczymy też ilość imprez kulturalnych do minimum. Przypominam też, że wojewódzki Inspektor Sanitarny nie rekomenduje organizacji wesel w tym okresie. To oczywiście tylko rekomendacja, bo decyzja i ryzyko należy do mieszkańców. Ja mogę tylko apelować o rozsądek, uwagę i używanie zabezpieczeń - mówi prezydent Nowego Sącza 

Nowy Sącz - dane dotyczące koronwirusa 

W powiecie nowosądeckim jest obecnie 556 zakażonych koronawirusem. Ponadto w kwarantannie z polecenia sanepidu jest aż 3969 osób. W ciągu zaledwie jednej doby odnotowano tam wzrost zachorowań aż o 19 przypadków, a liczba nowych chorych wciąż rośnie. 

Może cię też zainteresować: 
500+ nie będzie wypłacane w gotówce, ale jako bon? Prezes ZUS: badane są różne możliwości
Pracownicy PKL Zakopane mają koronawirusa. Z kolejki codziennie korzysta kilka tysięcy turystów
Do 2060 roku na świecie nie będzie płodnych mężczyzn? Naukowcy są przerażeni wynikami badań
Niemcy wprowadzają zakaz noszenia burki i nikabu w szkołach. Muzułmanie są wściekli

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)