dead pose fot. kolaż Polki.pl

Nastolatki udają zwłoki – o co chodzi w nowym internetowym trendzie?

Ciemnoskóra dziewczyna leży na podłodze, a z ust ścieka jej coś czerwonego. Spokojnie, to nie krew – raczej ketchup albo inny gęsty sos. Nastolatka po zapozowaniu do tego zdjęcia podniosła się, otarła usta i zamieściła fotografię w internecie z hasztagiem #deadpose. Jak dziesiątki innych internautów.
Marta Słupska / 17.01.2017 11:17
dead pose fot. kolaż Polki.pl

W internecie była już moda na pokazywanie dłoni z wyłamanymi palcami, wkładanie sobie w spodnie różnych przedmiotów, wykonywanie nagich zdjęć w lustrze tak, że fotografujący zasłaniał się jednym palcem… Teraz jednak internetowe trendy zabrnęły w rejony dla wielu zbyt drastyczne i ocierające się o powszechne tabu: nastolatki uwieczniają się w pozach osób zmarłych. O co chodzi?

Martwa poza

Ta przedziwna „zabawa” pochodzi z RPA – nastolatki z Republiki Południowej Afryki (a także naśladujący je mieszkańcy innych krajów) publikują na Instagramie, Twitterze i Facebooku zdjęcia z hasztagiem #deadpose. Na każdym z nich przybierają takie pozycje, które mają przywodzić na myśl ludzkie zwłoki.

Większość zdjęć jest bezkrwawa i pokazuje osoby leżące na ziemi – nie brakuje jednak śmiałków udających wisielców, ofiar wypadków drogowych czy strzelanin. Niektóre fotografie nawiązują do znanych wydarzeń lub filmów – jedna z dziewczyn sfotografowała się na przykład na schodach obok maski przywodzącej na myśl horror sprzed lat – „Krzyk”.

Udawanie martwego budzi w sieci skrajne emocje – niektórzy podejmują się dołączenia do „zabawy” twierdząc, że to tylko wygłupy, inni są oburzeni i zaznaczają, że śmierć nie jest tematem, z którego warto żartować.

A jakie jest Wasze zdanie?

Czego najbardziej żałujemy przed śmiercią?

 

#deadpose

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lisa (@elisa_malebo)

 

Wat the hell is this nxa #deadpose

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Thiza (@jancistoooo)

 

WTF #Deadpose

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Bhongolethu Thobela (@nutyourbae)

 

#DEADPOSE #LOLEST

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika tyra (@tyrajuru)

 

#deadpose#stupidish 😂😂😂

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 🌷🌹 (@yo_parents_warned_you_about_me)