Modelki w rajstopach – reklama wish.com

Modelki w rajstopach – reklama wish.com
Czy nie można było tego zrobić mniej prześmiewczo?
Marta Słupska / 12.12.2017 12:22
Modelki w rajstopach – reklama wish.com

To wygląda jak żart, a jest pełnoprawną reklamą. Niewinne zdjęcia czy obraza kobiet plus size?

Nietypowa reklama rajstop

Platforma zakupowa Wish.com chciała wypromować linię rajstop w rozmiarach plus size, jednak reklama, którą stworzyła, wzbudziła ogromne kontrowersje. Rajstopy bowiem przeznaczone dla pań o wadze przekraczającej 100 kilogramów reklamują szczupłe modelki.

Produkt przeznaczony dla kobiet XXL prezentowany przez kobiety w rozmiarze S to jednak nie jedyna wpadka platformy – jeszcze większe zdziwienie klientek wzbudził sposób, w jaki rajstopy zostały pokazane. Modelki bowiem rozciągają je w dziwaczny sposób, wkładając obie nogi do jednej nogawki bądź naciągając je sobie na… głowę. Miało być oryginalnie, a wyszło kuriozalnie.

Rozumiemy, że Wish.com chciało pokazać, jak bardzo ich produkt jest rozciągliwy, ale czy naprawdę nie mogli przewidzieć, że takie popuszczenie wodzów fantazji sprawi, że kobiety plus size poczują się urażone?

Na negatywne opinie na temat reklam nie trzeba było długo czekać: w mediach społecznościowych aż huczy od fali krytyki. Wiele kobiet zaznacza, że zdjęcia są obraźliwe i pokazują brak wrażliwości oraz dyskryminują panie o większych rozmiarach.

Jestem taka wkurzona, jakim cudem to reklama rajstop w rozmiarze plus size??”, “Wow… Brak mi słów”, “Dlaczego tych rajstop nie reklamują po prostu kobiety plus size?”
– to wybrane komentarze z Twittera.

Wish.com jest najwyraźniej zaskoczone niepochlebnymi opiniami i póki co nie komentuje całej sprawy. A co wy myślicie o tej reklamie?

Po pobraniu tych dwóch fałszywych aplikacji oszuści mogą zyskać dostęp do twojego konta bankowego!

Redakcja poleca

REKLAMA