W zamku w Janowie wykryto koronawirusa fot. Adobe Stock

Koronawirus na zamku w Janowie. Sanepid ostrzega, że zarazić mogło się nawet 800 turystów

Sanepid poszukuje osób, które miały kontakt z pracownicami muzeum w zamku w Janowie koło Kazimierza Dolnego. Na razie na zgłoszenie odpowiedziało 250 osób.
/ 25.07.2020 09:46
W zamku w Janowie wykryto koronawirusa fot. Adobe Stock

Atrakcje turystyczne to niestety miejsca, w których o zakażenie koronawirusem może być szczególnie łatwo. Codziennie korzystają z nich tysiące osób i wystarczy tylko, by jedna z nich była chora, żeby powstało ognisko zachorować. Tak może być w przypadku popularnego wśród turystów zamku w Janowie, niedaleko Kazimierza Dolnego. Sanepid informuje, że zarazić mogło się tam nawet 800 osób. 

Koronawirus na zamku w Janowie

Jak informuje „Dziennik Wschodni”, do tej pory Covid-19 wykryto u dwóch pracownic Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, które pracowały na zamku w pobliskim Janowcu (woj. lubelskie). W najbliższych dniach przebadanych zostanie 26 osób, z którymi miały kontakt, a 65 już zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Sanepid rozpoczął już poszukiwania osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi pracownicami.  Do tej pory już odpowiedziało na nie 250 osób, w tym kilku pasażerów autobusu linii 17 w Puławach (woj. lubelskie), którym podróżowała jedna z zakażonych kobiet. W sumie jednak zagrożonych zakażeniem jest nawet 800 osób

26 osób, które miały kontakt z kobietami już zostało objętych kwarantanną i czeka na wyniki testów. Na ten moment nie wiadomo jednak ile osób faktycznie zostało zarażonych przez pracownice zamku. 

Koronawirus w Polsce - aktualne statystyki

Na dzień 25 lipca w Polsce potwierdzono 42 038 przypadków zachorowania na Covid-19. Z powodu wirusa zmarło 1665 osób, do zdrowia wróciły 32 tys. pacjentów. Najgorsza sytuacja epidemiologiczna cały czas dotyczy Śląska. 

Może cię też zainteresować: 
Od września 2020 nowy przedmiot w szkołach? MEN zapowiedziało zmiany
Druga fala pandemii dotarła już do Europy. Wracają restrykcyjne obostrzenia
Nie szczepisz siebie i bliskich? Płać za leczenie osób, które zarazisz. Kontrowersyjna opinia prof. Simona
Hiszpanie są załamani zachowaniem turystów i boją się powrotu epidemii. "Po to otworzyliśmy granice?"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)