Konwencja ze Stambułu - Przemoc wobec kobiet

Dowiedz się więcej, co możesz zrobić w tej sprawie. Obejrzyj ten film
Joanna Mroczkowska / 29.11.2016 15:23

Grupa z Parlementu Europejskiego - Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica, stworzyła wideo, które ma z zadanie przybliżyć problem przemocy wobec kobiet.

Walka z przemocą wobec kobiet

Kostadinka Kuneva dziś jest członkiem Parlamentu Europejskiego. Jednak 6 lat temu padła ofiarą przemocy. Została oblana kwasem, co spowodowało ogromny uszczerbek na jej zdrowiu. Mimo przeciwności postanowiła dać głos kobietom, które borykają się z problemem przemocy i molestowania. Postanowiła poświęcić swoje życie pomocy tym, które nie mają głosu.

W filmie występuje również szwedzka polityk, feministka i działaczka lewicy Malin Björk. Obie nawołują do popularyzacji problemu Konwencji ze Stambułu, która wciąż nie jest ratyfikowana w wielu krajach Unii Eurpejskiej.

O co chodzi w konwencji ze Stambułu?

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która miała miejsce w Stambule wciąż nie weszła w życie w pełnej formie. By do tego doszło wymagane jest, aby została ona ratyfikowana przez 10 krajów (w tym minimum 8 państw członkowskich Rady Europy). Jak na razie tylko Turcja - ratyfikowało konwencję.

Nie bądź bierna i pomóż zmienić prawo w Europie, które będzie należycie chronić kobiety. Podziel się tym filmem.

KOMENTARZE (0)