Girls Room fot. Materiały prasowe

Girls room zbiórka na polak potrafi

Zbiórka trwa do 26 sierpnia.
Małgorzata Machnicka / 02.08.2017 13:26
Girls Room fot. Materiały prasowe

Magazyn G'RLS ROOM to feministyczno-erotyczny kwartalnik dla wszystkich tych, którym nie jest wszystko jedno, gdy mowa o prawach kobiet, seksualności, mniejszościach czy zaangażowaniu społecznym.

Pierwszy numer pojawił się na początku grudnia zeszłego roku po kilku miesiącach wytężonej pracy. Wyróżniał się nie tylko tematyką, lecz także dopracowaną szatą graficzną, a zwłaszcza dedykowanymi poszczególnym wydaniom ilustracjami, kolażami i zdjęciami tworzonymi przez artystki.

Nowa urocza funkcja na Facebooku

O czym jest G'RLS ROOM?

Dziewczyny za cel postawiły sobie przede wszystkim pokazywanie świetnych kobiet i wypełnienie luki w obszarze edukacji seksualnej - a wszystko to w duchu sekspozytywności, ciałopozytywności, otwartości.

Brakowało nam na polskim rynku magazynu, który nie traktowałby czytelniczek i czytelników pobłażliwie, a mówił o kobiecej przyjemności seksualnej, współtworzył dyskusję o prawach kobiet, współczesnym feminizmie, szerzył tolerancji.

Do tej pory ukazały się trzy numery kwartalnika, jednak dziewczyny potrzebują pomocy, aby wydać dwa kolejne, które zaplanowały na ten rok. Jesienny będzie koncentrować się wokół tematu piersi, a zimowy wokół okresu.


fot. materiały prasowe

Na co potrzebne są pieniądze?

Przede wszystkim na opłacenie kosztów druku oraz wynagrodzenie autorów artykułów, zdjęć czy ilustracji. Autorkom projektu zależy na tym, by magazyn "G’rls ROOM" nie był zapełniony reklamami i nie zamienił się w przestrzeń pełną tekstów sponsorowanych, ale składał się z wartościowych treści.

Od początku w piśmie pojawiały się tylko pojedyncze reklamy, do tego reprezentujące marki, organizacje czy ludzi, którzy wyznają wartości tożsame z ideą magazynu. Jednocześnie ważne jest, by cena magazynu była przystępna (w tym momencie wynosi 9 zł).

Dlaczego Polki coraz później decydują się na dziecko?

Co w zamian za wsparcie?

Dziewczyny zapewniają wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich, poza dotychczasowymi i przyszłymi wydaniami magazynu "G’rls ROOM", także cenione przez redakcję filmy, płyty, naturalne kosmetyki, kolorowanka specjalnie od graficzki "G’rls ROOM" czy warsztaty, które redaktorki zorganizują jesienią tego roku. Jest i uwielbiana przez czytelników czapka z limitowanej edycji z napisem "G’rls" oraz koszulka znana z pierwszej okładki magazynu, zaprojektowana specjalnie przez Monikę Mularczyk (momu_warsaw).

Zbiórka trwa do 26 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu na Polak Potrafi: polakpotrafi.pl/projekt/girlsroom


fot. materiały prasowe