Bluza z napisem H&M fot. Materiały prasowe

Bluza z H&M powodem rasistowskich oskarżeń

Mamy skandal i oskarżenia. Co o tym myślicie?
Edyta Liebert / 29.08.2018 10:58
Bluza z napisem H&M fot. Materiały prasowe

Przedsiębiorstwo H&M pod względem reklamowym ma kiepski start w tym roku. Za sprawą zdjęcia reklamującego jeden z produktów, wybuchł skandal o światowym zasięgu. Firma przeprosiła... Poniżej szczegóły. 

„Najfajniejsza małpa w dżungli”

Jesteśmy coraz bardziej wyczuleni na kontekst i słowa. H&M przeoczył subtelny, ale widoczny gołym okiem błąd - na stronie sklepu on-line giganta odzieżowego pojawiło się zdjęcie czarnoskórego chłopca prezentującego bluzę z napisem „Coolest Monkey in The Jungle”. H&M ma kłopoty po screenie, który pojawił się na Twitterze dziennikarza „New York Times'a” , Charlesa M. Blowa. Internauci zareagowali błyskawicznie i nie pozostawili na H&M suchej nitki. Komentatorzy wytknęli odzieżówce brak taktu i żądają pociągnięcia do odpowiedzialności osoby, które dopuściły zdjęcie do obiegu.

H&M broni się przed rasistowskimi oskarżeniami

Firmy zaczęły zrywać pertraktacje i rozmowy na temat współpracy z gigantem. Obserwatorzy wskazują na fakt, że taki sam model bluzy, tyle że w innym kolorze i z napisem „Ekspert Survivalu” czy "Przewodnik Junior" zostały zaprezentowane na białych modelach. To wznieciło ogień walki. H&M nie pozostał bez odpowiedzi.

Rzeczniczka H&M Anna Eriksson wystosowała oficjalne przeprosiny w imieniu firmy. Władze poczuwają się do błędu i mają świadomość wpadki, zapewne nieumyślnej. Przedsiębiorstwo należy do czołówki korporacji o międzynarodowym zasięgu i zatrudnia pracowników wszelkich nacji, ras i wyznań.

To zdjęcie zostało usunięte ze wszystkich kanałów H&M. Przepraszamy każdego, kogo mogło obrazić.

Bluza z kapturem jest dostępna do kupienia, ale nie reklamuje jej już czarnoskóry chłopiec. H&M podkreśla, że nie miał złych intencji, a zdjęcie, które wywołało burzę, trwale usunięto.

 

Post udostępniony przez H&M (@hm)

Lubicie modę? Polecamy:6 modeli butów, które będą hitem sezonu wiosna-lato 20187 najmodniejszych torebek na wiosnę i lato 2018

Źródło: The Huffington Post, CNN

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10.01.2018 11:09
A jakby było na chłopcu o jasnym klorze skóry to OK? Może zastanówcie się kto am z tym problem - czy przypadkiem nie ten kto kto podnosi krzyk? Jeśli byscie nie postrzeghali tak osób ciemnoskórych to i wy nie mielibyscie problemu, echh