Agata Duda zdradziła, czemu nie była aktywna w mediach w czasie kampanii męża fot. ONS.pl

Agata Duda tłumaczy, dlaczego tak rzadko wypowiada się publicznie. „To sprzeciw wobec manipulacji”

Pierwsza dama odniosła się do zarzutów, że zbyt rzadko udziela wywiadów i wypowiada się w mediach. Zaznaczyła, że to był jej świadomy wybór, który miał na celu ważną rzecz.
/ 13.07.2020 10:15
Agata Duda zdradziła, czemu nie była aktywna w mediach w czasie kampanii męża fot. ONS.pl

Podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy w Pułtusku, na scenie wspierały go dwie najbliższe mu osoby, czyli córka Kinga i żona Agata. Zarówno młoda prawniczka, jak i jej matka postanowiły zabrać głos i skierować do Polaków kilka słów dotyczących kampanii wyborczej urzędującego prezydenta Polski.

Podczas gdy Kinga Duda mówiła o równości i braku nienawiści, Agata Kornhauser-Duda odpowiedziała na zarzuty Polaków, że zbyt rzadko zabiera głos i pozostawała bierna medialnie podczas kampanii jej męża. 

Agata Kornhauser-Duda o tym, dlaczego nie wypowiada się w mediach

To jest ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego tak jak państwo twierdzili przez 5 lat się nie wypowiadałam. Otóż, uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się, zapominaliście tylko dodać, że nie wypowiadam się do mediów - mówiła ze sceny Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama sama przyznała, że brak wywiadów i medialnych wypowiedzi nie wynikał ze strategii sztabu wyborczego jej męża, a jej własnych przekonań i postanowień. 

Przez 5 lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami na każdym ze spotkań. Drodzy dziennikarze, muszę wam powiedzieć jedno, otóż chciałabym, żebyście również wy szanowali i Polaków i polityków, jak również chciałabym, żebyście szanowali mój wybór, ponieważ dużo mówicie o tolerancji, natomiast pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór - dodała.

Agata Kornhauser-Duda ujawniła także, że swoim milczeniem chciała dać sprzeciw kłamstwom, które jej zdaniem tworzą media na temat jej męża i wielu spraw politycznych. 

A dlaczego nie chciałam się wypowiadać? Niestety, to był mój milczący sprzeciw przeciwko manipulacji, dezinformacji i przeciwko kłamstwom, które niestety w mediach występują - wyjaśniła pierwsza dama.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 

Jak wynika z exit poll IPSOS, czyli sondażu, który poznaliśmy już w niedzielę wieczorem, Andrzej Duda zdobył 50,4%. głosów, a Rafał Trzaskowski - 49,6%. Frekwencja wyborcza wyniosła z kolei aż 68,9%. Jak poinformowała firma IPSOS, na ten moment nie da się wskazać jednoznacznie zwycięzcy wyborów. Oficjalne wyniki będzie można ogłosić dopiero wówczas, kiedy wszystkie głosy zostaną podliczone.

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Koronawirus wymknął się spod kontroli? Profesor Simon potwierdza, że musimy być gotowi na najgorsze
Minister Edukacji Narodowej potwierdza domysły rodziców. "Zdalna nauka w szkole nie zniknie"
Andrzej Duda nie popiera obowiązkowych szczepień? "Ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę"
Nie wszyscy rodzice mogą składać wnioski o 300+. Zobacz, kto może ubiegać się o pieniądze