Nie tylko na święta – w poszukiwaniu okazji zakupowych, które będą nas cieszyły przez cały rok

OLX(1).jpg fot. mat. prasowe OLX
To, że święta uwalniają naszą zakupową fantazję, jest niezaprzeczalnym faktem. Przede wszystkim poszukujemy oryginalnych prezentów, bo też kto z nas nie marzy o tym, żeby jego upominek wyróżnił się na tle innych. Chcemy się też wyróżnić zapierającą dech w piersiach dekoracją domu, stołową zastawą, a i samym stołem, czy w końcu naszą kreacją. Te zaś zostaną z nami na dłużej. Gdzie zatem szukać okazji zakupowych, które będą nas cieszyły nie tylko od święta? Podpowiadamy jak zrobić to na OLX.
06.12.2023 16:57
OLX(1).jpg fot. mat. prasowe OLX

Jak nie ulec przedświątecznej gorączce zakupowej?

W okresie przedświątecznym nasze kalendarze zapełnione są niezliczoną liczbą zadań. Od poszukiwania prezentów, przez spotkania firmowe i prywatne, świąteczne porządki, po zakupy. Często zdarza się też, że kiedy z fazy planów przechodzimy do ich realizacji, okazuje się, że lista naszych potrzeb niebezpiecznie się wydłuża, plany zmieniają się jak w kalejdoskopie, a my drżymy o wytrzymałość naszego portfela.

Do tego kurczy nam się czas, który mamy na przygotowania i zaczynamy dostrzegać, że realizacja naszych marzeń może kosztować więcej, niż zakładaliśmy. Masz takie doświadczenia? Jeśli tak, to podpowiadamy, jak nie rezygnować z marzeń.

Wystarczy, że przygotujesz plan, którego najistotniejszym elementem będzie wybór miejsca zakupów, gwarantującego bogaty asortyment, a przy okazji łaskawego dla Twojego portfela. Takim miejscem w internecie jest bez wątpienia OLX. A jest w czym wybierać, ponieważ każdego miesiąca pojawia się tutaj około 20 milionów ogłoszeń. I chociaż ich liczba może przyprawić o zawrót głowy, to dzięki jasnemu podziałowi na kategorie oraz filtrom, które ułatwiają poszukiwania, zakupy są łatwe, szybkie i co istotne, nie obciążą domowych budżetów.

Wszystkie drogi prowadzą na OLX

To, że w bieżącym roku wydamy na święta więcej niż w roku ubiegłym, jest pewne. Niezależnie jednak od naszych planów, każdy z nas doskonale wie, że świąteczny budżet wykazuje się dużą elastycznością i zazwyczaj w finale wydajemy więcej, niż założyliśmy pierwotnie.

Dlatego szukaj promocji, a zakupy zrób w jednym miejscu – na OLX. Bogactwo kategorii i znajdująca się w nich liczba ogłoszeń, akcje promocyjne, czy liczne okazje cenowe, to istotne argumenty. Ponadto na OLX masz możliwość wyboru między przedmiotami używanymi a nowymi. Jeśli więc żyjesz zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, to OLX jest miejscem dla ciebie. Dołożysz swoją cegiełkę do ochrony środowiska, a równocześnie znajdziesz oryginalne rzeczy, za którymi stoi historia.

W poszukiwaniu prezentów

Poszukiwanie prezentów wielu osobom spędza sen z powiek, zwłaszcza jeśli nie chcesz kolejny rok z rzędu uszczęśliwiać naszych najbliższych skarpetkami, portfelami, czy kubkami. Kiedy zatem brakuje ci pomysłów lub też poszukujesz nietuzinkowych upominków, pomyśl o zakupie przedmiotów z drugiej ręki. A tych najwięcej znajdziesz oczywiście na OLX. Wybór zaspokoi nawet najbardziej wybredną osobę. To oczywiście przede wszystkim ubrania, wśród których znajdziesz prawdziwe unikaty w stylu vintage. Okazjonalne monety, czy modele samochodów będą doskonałym prezentem dla kolekcjonera, a bajki na rzutnik… starszych przeniosą w czasy beztroskiego dzieciństwa, a młodszym pozwolą poznać świat, jakiego już nigdzie więcej nie doświadczą.

Poza tym OLX oferuje ogromny wybór płyt winylowych, gier planszowych, czy coś bliższego naszym czasom, czyli sprzętu elektronicznego. Decydując się na wybór prezentu z drugiej ręki, pamiętaj o tym, aby wręczając go, uprzedzić o tym obdarowywaną osobę. Możesz to zrobić w sposób mniej oczywisty, opowiadając historię, która za tym prezentem stoi. I tutaj też OLX przychodzi z pomocą, ponieważ dzięki możliwości bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym, masz szansę tę historię poznać.

Na tropie świątecznego nastroju

“Świąteczny nastrój” to określenie, które zna każdy. To serdeczna, miła, atmosfera, wypełniona gwarem rozmów, przerywana wybuchami spontanicznego śmiechu. To zapach choinki przenikający się z zapachem korzennych przypraw i świątecznych dań. Na jej kreowanie wpływają detale. Stół, przy którym zmieści się cała rodzina oraz to, co na stole – oryginalna zastawa, sztućce, czy ręcznie robione świece. Bywa, że przez cały rok nie pamiętasz o tym, żeby kupić je wszystkie, bywa, że podczas świątecznych porządków zauważasz, że warto coś wymienić.

Kiedy więc zbliżają się święta, zaczynasz szybkie poszukiwania. Są to jednak przedmioty, które powinny służyć ci latami, dlatego warto poświęcić chwilę na ich znalezienie. Ten etap przygotowań do świąt rozpocznij, odwiedzając kategorię Wyposażenie wnętrz na OLX. Gromadzi ona tysiące ogłoszeń z ofertami zarówno nowych, jak i używanych przedmiotów. Tam też znajdziesz dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe, wśród których niepodzielnie królują bombki choinkowe.

Coś dla siebie

Okres przedświąteczny to również doskonały czas na to, żeby drobnymi przyjemnościami rozpieścić siebie. Kreacja sylwestrowa, strój na karnawał, nowe perfumy, kosmetyki do ciała czy makijażu, lub przedmioty codziennego użytku. Wszystkie te rzeczy łączy jedna wspólna cecha, zostają z nami na dłużej. Warto zatem decydując się na ich zakup, poświęcić temu chwilę, chociaż z OLX nie będzie to chwila zbyt długa, bo wszystkie przedmioty znajdziesz w jednym miejscu.

Jedyne co musisz zrobić, to określić swoje preferencje, a potem zastosować dostępne na platformie filtry. A dla bezpieczeństwa transakcji skorzystaj z opcji Przesyłka OLX, wówczas pozostanie ci tylko spokojnie czekać na zamówione zakupy.

Klimat, który zostanie z tobą na długo

Świąteczna atmosfera i zbliżający się kolejny rok budzą w nas chęć do zmian. Pierwsze skojarzenia to te, związane z postanowieniami noworocznymi. Zdrowa dieta, więcej ruchu, więcej czytanych książek, więcej czasu spędzanego z rodziną – repertuar postanowień jest długi. To zazwyczaj długoterminowe zobowiązania podejmowane względem siebie. A jak utrzymać je w mocy? Najlepiej planując ich realizację.

W tym przypadku pomocy również warto poszukać na OLX. Pamiętaj, że jeśli przed świętami kupisz suplementy diety, to po świętach trudniej będzie ci zapomnieć o tym, że w planowałaś podjąć aktywność fizyczną. Podobnie będzie w przypadku gier planszowych – kiedy trafią do twojego domu, trudno będzie ci przejść obok nich, nie przypominając sobie, że kupiłaś je po to, aby spędzać więcej wartościowego czasu z rodziną. Ale znakiem końca roku są nie tylko postanowienia. To również zmiany w naszym otoczeniu.

Kiedy więc oczarowana świąteczną atmosferą, a i zmotywowana wizytą gości, postanowisz kupić zabytkową komodę, stół, ręcznie malowaną zastawę stołową, czy pamiątkę z czasów PRL — zajrzyj na OLX. To tam znajdziesz ich najwięcej, bo blisko milion. Gdzie zatem szukać staromodnych, archiwalnych, czy zabytkowych przedmiotów, jeśli nie na OLX właśnie.

Redakcja poleca

REKLAMA