Dekoracje świątecznego stołu - 7 stylizacji

Nie wiesz jak w tym roku udekorować swój świąteczny stół? Masz już dość tradycyjnych zestawień, albo wręcz przeciwnie - chcesz po nowoczesnych stylizacjach w ubiegłych latach wrócić do korzeni? Przygotowaliśmy dla ciebie przewodnik po 7 unikalnych inspiracjach w duchu nowoczesności i tradycji.
/ 30.05.2019 09:33

Świąteczny stół z tradycyjnymi ozdobami

Świąteczny stół w czerwieni, złocie i zieleni trafi do serca każdego fana świąt. W końcu to dominujące kolory Bożego Narodzenia. Sklepowe półki pełne są ozdób w tej stylistyce, dlatego nie będziecie miały problemów z ich zakupem. 

Zobacz cały artykuł: Świąteczny stół z tradycyjnymi ozdobami

Świąteczny stół w złocie

Złota stylizacja świątecznego stołu wprowadzi do wnętrza twojego domu ciepły, optymistyczny klimat oraz rozświetli dom blaskiem. Decydując się na taką aranżację uważaj - ze złotem można łatwo przesadzić komponując stół, w którym pierwsze skrzypce będzie grał kicz. Wszystkie elementy całej kompozycji muszą być dokładnie przemyślane. Aby uniknąć niekontrolowanego efektu przeładowania, zdecyduj się na którąś z naszych gotowych propozycji, które znajdziesz w artykule:

Świąteczny stół w złocie

Świąteczny stół w bieli i srebrze

Srebrno-białe nakrycie wprowadzi twoich gości w iście zimową atmosferę, nawet jak za oknem brakuje białego puchu. Ta aranżacja ma każdym elementem nawiązywać do  połyskujących sopli lodu, mieniących się płatków śniegu, czy malowniczo osadzonej szadzi. Idealna dla osób szukających kompromisu tradycji i nowoczesności.

Zobacz cały artykuł: Świąteczny stół w bieli i srebrze

Świąteczny stół w fioletach

Fioletowy kolor już od kilku sezonów króluje w bożonarodzeniowych dekoracjach. Dzięki bogactwu dostępnego asortymentu chętniej wybieramy fioletowe stylizacje świątecznych stołów. Fiolet w towarzystwie bieli i srebra to gwarancja eleganckiej, nieprzesadzonej kompozycji.

 

Zobacz cały artykuł: Świąteczny stół w fioletach

Świąteczny stół na niebiesko

Tych, co do tradycji są gotowi wprowadzić innowacje, zachęcamy do wykonania w tym roku niebieskiej aranżacji bożonarodzeniowego stołu. Konserwatywnych tradycjonalistów zaś prosimy o chwilę cierpliwości i obejrzenie naszych niebieskich propozycji. Nie będziecie żałować.

Zobacz cały artykuł: Świąteczny stół na niebiesko

Świąteczny stół w czerwieni

Kolejna nasza propozycja to nowoczesny stół w mocnej, nasyconej czerwieni. Jest tak efektowny, że nie dziwi fakt, iż większość z nas stroi swój stół świąteczny właśnie na czerwono. Taka aranżacja gwarantuje ciepły, nastrojowy efekt… Przywodzi na myśl miłe skojarzenia: pachnące dojrzałe jabłka, suszoną żurawinę, strój Świętego Mikołaja, błyszczące owoce ostrokrzewu, kwiat gwiazdy betlejemskiej… Czerwień sprawia, że od razu czujemy święta i to wszystkimi zmysłami.

Zobacz cały artykuł: Świąteczny stół w czerwieni

Świąteczny stół w czerni

Bożonarodzeniowy stół wcale nie musi się ograniczać do kolorów kojarzonymi ze świętami: złota, czerwieni i zieleni. Dla miłośników odważnych rozwiązań proponujemy świąteczny stół ubrany w czerń. Taka stylizacja idealnie wpasuje się w nowoczesne, ascetyczne wnętrze.

Zobacz cały artykuł: Świąteczny stół w czerni