Powikłania ropomacicza

Jakie mogą być powikłania ropomacicza? Nasz lekarz weterynarii odpowiada na pytanie Kseni, której suczka jest po operacji i nie wraca do zdrowia.
Groźnym powikłaniem ropomacicza jest możliwość rozwoju niewydolności nerek.  fot. Fotolia

Witam Panią, moja suczka jest po operacji ropomacicze prawie dwa tygodnie, szwy juz ma ściągnięte. Suczka ma 7 lat , martwi mnie jej stan, zachowuje się "apatycznie" tzn. nie ma ochoty na zabawę, nie ma w niej energii, ciągle leży, śpi, czasem ma drgawki, dreszcze jakby jej zimno było. Nawet nie cieszy się jak kiedyś jak jej kupuje ulubione psie przysmaki, przed operacją zjadała je w mig, a teraz nadgryzie i zostawi. Weterynarz mówi, że to normalne, że jej to przejdzie, ale kiedy? Nie wiem co mam robić - proszę o poradę. Dziękuję - Ksenia

Taki stan wymaga niewątpliwie szerszej diagnostyki. Opisane przez Panią objawy:

  • brak apetytu,
  • apatia,
  • okresowe dreszcze

mogą być między innymi objawami bólu. Konieczne jest pełne badanie ogólne i szczegółowe, które może wskazać przyczynę złego samopoczucia zwierzęcia. Należy pamiętać, że groźnym powikłaniem ropomacicza jest możliwość rozwoju niewydolności nerek. Aby wykluczyć takie podejrzenie powinno się wykonać badania krwi ze szczególnym uwzględnieniem profilu nerkowego.

Ropomacicze to choroba polegająca na nagromadzeniu się wydzieliny gruczołowej we wnętrzu macicy.

Zobacz także: Suka po usunięciu macicy - jakie rokowania?

Niepokoisz się stanem zdrowia Twojego pupila? Nie wiesz jak mu pomóc? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@infornext.pl! Na Twoje pytanie odpowie lekarz weterynarii, Anna Włodarczyk.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)