POLECAMY

Zimowy spacer z psem

Nie wiesz, jak dbać o psa zimą? Dowiedz się, o czym powinnaś pamiętać przed wyjściem na spacer ze swym czworonogiem!
Zimowy spacer z psem fot. Fotolia

Każdy pies podczas spaceru czuje się jak ryba w wodzie, ale niekoniecznie zimą. W mroźne dni należy dołożyć starań, żeby nasz pupil odczuwał przyjemność z harców na dworze. O czym warto pamiętać przed wyjściem z domu na przechadzkę z czworonogiem? Przedstawiamy 6 wskazówek, dzięki którym będziesz wiedzieć, jak dbać o psa zimą.

Jak dbać o psa zimą?

1. Dostosuj spacer do możliwości czworonoga, jego wieku, wielkości, samopoczucia oraz panujących warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że psy ras miniaturowych i małych, czworonogi umięśnione, szczupłe i wysportowane tracą w okresie zimy dużo więcej energii niż psy duże, z gęstą sierśc i podszerstkiem.
2. Jeśli pogoda nie sprzyja, zamień dwa godzinne spacery na trzy lub cztery ale o wiele krótsze, maksymalnie półgodzinne. Aby przekonać się, czy pies nie marznie dotknij jego małżowin usznych. Jeśli poczujesz, że są bardzo zimne, wróć do domu.

Jak iść z psem na spacer w mieście?

3. Psiakom wrażliwym na zimno warto założyć ubranko. W sprzedaży są dostępne różnorakie kamizelki i kubraki, a nawet buty, które ogrzeją najbardziej wrażliwego zwierzaka. Lepiej wybrać modele nieprzemakalne (ceny od 18 zł).
4. Przed wyjściem na dwór posmaruj opuszki psich łap tłustą wazeliną, która ochroni je przed solą wysypywaną na chodniki. To ważne, bo sól może przyczynić się do powstawania zranień, uszkodzeń, a nawet stanów zapalnych naskórka. Po spacerze też trzeba wytrzeć psu łapy.
5. W czasie mrozów nie zakładaj psu metalowej kolczatki. Zamień ją na skórzaną obrożę. Metal przyjmuje temperaturę otoczenia i może spowodować odmrożenie.

6. Zimą karm psa bardziej kalorycznie. Tkanka tłuszczowa uchroni go przed nadmiernym wychłodzeniem.

Jakie są korzyści ze spacerów z psem?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)