POLECAMY

Czy wiesz jak rozpoznać grzybicę u królika?

Grzybica to bardzo popularna choroba u gryzoni - zwłaszcza królików. często jest mylona z innymi przypadłościami. Zobacz, jak ją rozpoznać i wyleczyć
Czy wiesz jak rozpoznać grzybicę u królika?

Twój królik wyskubuje sobie sierść z ciała? Nie oznacza to, że ma grzybicę - może wyskubywać sobie futerko w celu uwicia gniazda - większość królików ma ciąże urojone. Jeśli królik bardzo źle wygląda - często wyskubuje sobie futro do krwi - nie oznacza to, że jest chory.

Twój królik wyskubuje sobie futro tylko po zmianie wiórek? Oznacza to, że jest uczulony. Może być uczulony na plastik - klatki dla gryzoni nie są testowane w żaden sposób.

Jeśli jednak zauważysz problem skórny u królika trwający cały czas oznacza to, że ma grzybicę. Zacznij zatem leczenie. najlepiej kapać go w Nizoralu raz w tygodniu oraz smarować maścią Betadine - każdego dnia.

Pamiętaj, że grzybicę bardzo trudno wyleczyć. Dlatego lepiej jej zapobiegać - używaj tylko sprawdzonego sianka (najlepsze jest węgrowskie) oraz unikaj kontaktów królika z kotami. Koty często przenoszą bakterie powodujące grzybicę, pomimo, że same na nią nie chorują.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/10 miesięcy temu
Po pierwsze: królik nie jest gryzoniem tylko zajęczakiem. Po drugie: królików się nie kąpie! I po trzecie: królika nie leczy się na własną rękę tylko się idzie do króliczego weterynarza, nie do psio-kociego (oni się nie znają na królikach), i wtedy wykonuje się badanie histopatologiczne, które pokaże czy to grzybica i wtedy weterynarz przepisze odpowiednie leki specjalne dla królika.
/rok temu
Królików się nie kąpię! Nie piszcie takich artykułów, bo same bzdury!
/3 lata temu
Królik nie jest gryzoniem.
POKAŻ KOMENTARZE (2)