Reklama

Chcesz wyczyścić skórzane buty tak, aby znowu były błyszczące i posłużyły ci jeszcze niejeden sezon? Możesz skorzystać z gotowych preparatów impregnujących albo sięgnąć po stare, sprawdzone, domowe sposoby.

Reklama

Skórzane buty są łatwiejsze do utrzymania w czystości, niż te pokryte zamszem, płótnem lub satyną. Pomimo to, często mamy problem z dokładnym wyczyszczeniem skórzanego obuwia. Zobacz nasze sposoby na idealnie czyste buty ze skóry.

Spis treści:

  1. Czym wyczyścić skórzane buty: domowe sposoby
  2. Gotowe preparaty do czyszczenia

Czym wyczyścić skórzane buty?

  • Jeśli buty są wykonane z ciemnej skóry, z powodzeniem możesz usunąć zabrudzenia za pomocą wewnętrznej strony... skórki od banana.
  • Gdy twoje ulubione szpilki, półbuty lub botki są mocno zabłocone, nie załamuj rąk. Całą powierzchnię buta przetrzyj miękką szczotką. Następnie dodaj odrobinę mydła (najlepiej tego w płynie) do ciepłej wody i zamocz w niej szmatkę. Wyciśnij nadmiar cieczy, tak aby ściereczka była tylko lekko wilgotna. Przetrzyj obuwie, a następnie zwilż tkaninę czystą wodą, aby za jej pomocą spłukać mydło. Nie płucz butów pod wodą. Po wyczyszczeniu przetrzyj obuwie suchą szmatką, a następnie dokładnie wypastuj.
  • Skórzane obuwie możesz wyczyścić również zimnym mlekiem - zanurzaj w nim miękką szmatkę. Doskonała metoda zwłaszcza do czyszczenia jasnych butów.
  • Przekrój na pół surowego ziemniaka, a następnie pocieraj nim skórę. Ważne jest to, aby przedtem usunąć z obuwia błoto lub inne intensywne zabrudzenia przy pomocy miękkiej szczoteczki. Po przetarciu powierzchni ziemniakiem dokładnie wytrzyj i wypastuj buty.
  • Jeśli obuwie wykonane z ciemnej skóry jest mocno zabrudzone, plamy usuniesz za pomocą wacika zamoczonego w spirytusie.

Jak wyczyścić skórzane buty: gotowe preparaty

W sklepach obuwniczych, niektórych drogeriach oraz sklepach internetowych możesz znaleźć mnóstwo gotowych środków, które nie tylko dokładnie czyszczą skórzane obuwie, ale także nabłyszczają je i impregnują.

Dzięki temu buty będą odporne na działanie czynników pogodowych i posłużą ci przez wiele sezonów. Takie preparaty świetnie sprawdzają się także w przypadku obuwia, po które sięgasz bardzo rzadko (na wielkie wyjścia) i chcesz szybko odświeżyć ich wygląd.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 29.08.2018

Reklama

Zobacz też:
Co robić, żeby buty nie przemakały?
Jak wyczyścić białe buty?

Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z butów?

Reklama
Reklama
Reklama
Loading...