Trzy podstawowe zasady wiosennych porządków

Jak przeprowadzić wiosenne porządki w domu, aby nie stracić całej energii? Mamy dla was trzy podstawowe zasady, które sprawią, że wiosenne porządki nie będą czasochłonnym utrapieniem. Oprócz dobrych akcesoriów, warto rozplanować i podzielić sprzątanie na etapy. Zatem wiosenne porządki czas start!
Trzy podstawowe zasady wiosennych porządków fot. fot. mat. prasowe

Domowe porządki, szczególnie te przedświąteczne, wymagają odpowiedniego rozplanowania czasu i uzbrojenia się w odpowiednie materiały. Czasy kiedy bawełnianą ściereczką czyściłyśmy cały dom, odeszły w zapomnienie.

Teraz nowoczesna pani domu, ma do dyspozycji kilka rodzajów ściereczek, każda o innym przeznaczeniu - gąbka do mycia łazienki, ściereczka do mycia okien, luster, sprzętu RTV, mop do podłogi, to tylko nieliczne produkty  niezastąpione w  przedświątecznych porządkach.

Zobacz także: Wiosenne porządki w wersji eko

 Zaplanujmy jeden dzień na gruntowne sprzątanie. Czas jest tu naszym sprzymierzeńcem i nie warto brać się za porządki np. po całym dniu pracy.

Wiosenne porządki - podstawowe zasady

Pierwsza i najważniejsza – sprzątamy z góry na dół. Zaczynamy czyszczenie pomieszczenia od górnych powierzchni mebli, wiszących lamp i ram okiennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu usuwany kurz będzie opadał na niższe partie mebli, nie brudząc już tych wyczyszczonych. W ten sposób zaoszczędzisz czas i sobie dodatkowej pracy.

Przeczytaj również: Jak zmobilizować się do wiosennego sprzątania?

Druga zasada, która pomaga w domowych porządkach – używajmy dobrych jakościowo ścierek. Te które zatrzymują kurz (np. ściereczek z mikrofibry)  będą gwarantem czystego wnętrza. Osad zatrzyma się na powierzchni ścierki i nie powróci po kilku godzinach na wyczyszczone meble.

Trzecia zasada - dbajmy o kręgosłup! Kiedy uporamy się już z kurzem przystępujemy do mycia podłogi. Zaczynamy od dokładnego odkurzania, a potem zmywamy posadzkę na mokro. Dostępne na rynku mopy mają różne funkcje i ułatwienia. Warto wybrać urządzenie, które dobrze chłonie wodę i nie zmusza nas do niepotrzebnego schylania się przy wycieraniu powierzchni pod meblami. Mają jeszcze jedną zaletę. Czyszczą bez detergentów.

Uzbrojone w wiedzę i niezbędne akcesoria możemy śmiało przystąpić do sprzątania mieszkania.

Polecamy również: Jak generalnie wysprzątać dom?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
Czy znacie jakiś dobry środek na kurze, który jest tańszy i wydajniejszy od Pronto. do tej pory testowałam kilka, ale zawsze wracam do Pronto.
/6 lat temu
A ja proponuję zamówić sprzątanie przez firmę sprzątającą. I problem z głowy
/6 lat temu
jak dla mnie to podstawą jest dobry odkurzacz. dobry nie znaczy drogi - zainwestowałam w mpm bora i jestem zachwycona. odkurzacz wodny to zupełnie inna bajka niż te workowe.
POKAŻ KOMENTARZE (1)