Własnoręczne dekoracje świąteczne naprawdę można zrobić bardzo szybko. A wszelkie potrzebne elementy kupicie w każdym sklepie z artykułami dekoracyjnymi, pasmanterii czy w hipermarketach - zwykłych i budowlanych.

Jak zrobić świąteczny stroik w 5 minut?

Żyjemy szybko, coraz trudniej zatrzymać nam się nawet w święta. A przecież chcemy by było idealnie: wysprzątany dom, pachnąca choinka, świąteczne dekoracje. Jak to pogodzić?
/ 25.05.2019 21:29
Własnoręczne dekoracje świąteczne naprawdę można zrobić bardzo szybko. A wszelkie potrzebne elementy kupicie w każdym sklepie z artykułami dekoracyjnymi, pasmanterii czy w hipermarketach - zwykłych i budowlanych.

Wyplatanie świątecznych wieńców ze świerkowych gałązek wymaga czasu, a kupienie gotowego stroika zazwyczaj nas nie zadowala. Na szczęście są ozdoby, które możemy wykonać bardzo szybko. Najlepiej, jeśli wciągniemy do tego całą rodzinę. Dzieci będą zachwycone! Potrzebujemy świerkowych gałązek, kolorowych bombek, cukierków, przydadzą się też orzechy, żołędzie i szyszki zebrane na jesiennych spacerach. Trzeba kupić błyszczące farby w sprayu, brokat. Jeszcze dodatki: wazony, miski, pojemniki.

Ozdoby świąteczne do pokoju

Jedna z najprostszych dekoracji to wazon wypełniony błyszczącymi ozdobami. Możemy wrzucić do niego małe, okrągłe świecidełka. Jeszcze ciekawiej wyglądają orzechy pomalowane złotą farbą. Jeśli w święta w domu będzie tłum dzieci, wazon wypełnijmy słodkościami: cukierki w błyszczących opakowaniach na pewno je przyciągną.

Cukierki i orzechy przydadzą się też do wykonania innego stroika. W dużym wazonie umieśćmy przycięte gałązki. Teraz zadanie dla dzieci: do cukierków i pierniczków trzeba przywiązać sznurki, orzechy pomalować na złoto i owinąć w celofan. Tak przygotowane ozdoby wieszamy na gałązkach.

Ozdoby bożonarodzeniowe do kuchni

Równie szybko przygotujemy stroik w stylu rustykalnym – będzie pasował szczególnie jako dekoracja kuchni, znakomicie współgrająca z prostymi, drewnianymi meblami. Potrzebna nam będzie słoma pocięta na równej długości kawałki. Wiążemy ją w pęczki, mocno ściskając na środku – powstaną postrzępione, słomiane kokardki. Cienkimi drucikami mocujemy je na gałęziach. Stroik kładziemy na kuchennym stole.

Dekoracje i stroiki świąteczne na stół

Równie szybko wykonamy efektowne mini stroiki na stół. Potrzebne nam są małe podstawki pod świeczki lub płaskie spodki. Plasteliną mocujemy na nich świecę, w masę wbijamy też krótko przycięte gałązki. Łączenie maskujemy, wokół świeczki układamy małe, błyszczące bombki, kawałki łańcuchów; możemy też użyć brokatu.