Stroik świąteczny na cmentarz DIY: to wcale nie jest trudne!

stroik świąteczny na cmentarz z gwiazdą betlejemską fot. Adobe Stock, bzzup
Jak zrobić stroik świąteczny na cmentarz z gwiazdą betlejemską lub innymi elementami, kojarzącymi się z Bożym Narodzeniem? Koniec grudnia to czas, kiedy wspólnie z rodziną odwiedzamy groby bliskich, aby zapalić na grobie znicz, złożyć życzenia, a czasem też podzielić się opłatkiem. Jak przygotować świąteczny stroik?
/ 02.12.2022 05:21
stroik świąteczny na cmentarz z gwiazdą betlejemską fot. Adobe Stock, bzzup

Jeśli chcesz samodzielnie przygotować stroik świąteczny na cmentarz z gwiazdą betlejemską, świecą bryłową lub zniczami, wystarczy tylko kilka elementów. Kup klasyczny stroik lub przygotuj go własnoręcznie, a następnie udekoruj według uznania. Tak przygotowana ozdoba na cmentarz na pewno będzie wyglądać pięknie.

Spis treści:

  1. Jak zrobić stroik świąteczny na cmentarz z gwiazdą betlejemską?
  2. Minimalistyczny stroik świąteczny na cmentarz
  3. Stroik świąteczny na cmentarz w doniczce
  4. Stroik świąteczny na cmentarz w kształcie serca

Jak zrobić stroik świąteczny na cmentarz z gwiazdą betlejemską?

Gwiazda betlejemska jest niewątpliwym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Pojawia się nie tylko w domach, ale także na cmentarzach. Żywą lub sztuczną roślinę możesz wykorzystać do przygotowania świątecznego stroiku. Najlepiej sprawdzą się sztuczne kwiaty - wytrzymają dłużej na cmentarzu i zawsze będą wyglądać dobrze.

fot. Stroik świąteczny na cmentarz z gwiazdą betlejemską/Pinterest

Możesz także wykorzystać żywą roślinę i postawić ją na cmentarzu w ozdobnej doniczce. To także dobry sposób na przygotowanie szybkiego, minimalistycznego stroika. Możesz do doniczki włożyć też kilka żywych gałązek z choinki, dodać bombki, szyszki albo czerwone owoce.

Do dekorowania stroików świątecznych warto wykorzystać także golterię. To piękna roślina, która na zimę wypuszcza owoce, a jej liście przebarwiają się na czerwono.

Minimalistyczny stroik świąteczny na cmentarz

Jeśli nie lubisz bogatych stroików, możesz postawić na grobie najbliższych coś minimalistycznego. Niewielką dekorację przygotujesz przy pomocy szyszek, które dobrze se sobą skleisz. Możesz wykorzystać też cienki styropianowy stelaż.

Kartonowe podstawki nie będą dobrym pomysłem, ponieważ mogą przemoknąć, postawione na grobie. Tak przygotowany stroik możesz udekorować wstążkami lub dodać do niego niewielki znicz.

stroik świąteczny na cmentarz DIY

fot. Minimalistyczny stroik świąteczny na cmentarz/Adobe Stock, encierro

Stroik świąteczny na cmentarz w doniczce

Piękny stroik świąteczny na cmentarz możesz przygotować także w doniczce. Wystarczy, że włożysz do niej kilka gałązek choinki, kilka szyszek, sztuczne kwiaty oraz znicz. Możesz wykorzystać gąbkę florystyczną, aby całość dobrze się trzymała.

Taki stroik będzie stabilny i trwały. Przetrwa cały sezon, a odpowiednio przechowywany sprawdzi się także kolejnej zimy.

jak zrobić stroik świąteczny na cmentarz

fot. Stroik świąteczny na cmentarz DIY/Adobe Stock, bzzup

Stroik świąteczny na cmentarz w kształcie serca

Do przygotowania takiego stroika będziesz potrzebować odpowiednio dociętego na kształt serca stelaża. Najlepszy będzie cienki styropian. Przyklej do niego sztuczne kwiaty, szyszki, suszone owoce lub dowolne elementy, które kojarzą się ze świętami tobie lub kojarzyły osobie, dla której tworzysz stroik.

Stroik możesz dodatkowo przymocować do kilku grubszych gałęzi, aby całość można było postawić i oprzeć o nagrobek. Dobrym pomysłem będzie także udekorowanie całego wieńca wstążkami oraz umieszczenie w nim zniczy (jeśli stroik docelowo ma leżeć, a nie stać).

jak zrobić stroik świąteczny na cmentarz z gwiazdą betlejemską

fot. Stroik świąteczny na cmentarz w kształcie serca/Adobe Stock, Studio Porto Sabbia

Czytaj także:
Lampion adwentowy DIY
Ozdoby świąteczne DIY
Prezent DIY dla bliskich

Redakcja poleca

REKLAMA