Jak ważne są obrazy w naszych wnętrzach?

„Zimny” salon, „zimna” jadalnia –czy tak ma wyglądać nasz dom? Oczekujemy od mieszkania nie tylko wygody, ale również przyjemności z przebywania w nim. Dywany, chodniki, zasłony, firanki- to nie wszystko. Tak naprawdę nasze mieszkanie potrzebuje „serca”. Być może to będzie właśnie ten dywan, może nasza ulubiona zasłona, ale sercem mieszkania może być również obraz.
/ 06.05.2008 13:03
„Zimny” salon, „zimna” jadalnia –czy tak ma wyglądać nasz dom? Oczekujemy od mieszkania nie tylko wygody, ale również przyjemności z przebywania w nim. Dywany, chodniki, zasłony, firanki- to nie wszystko. Tak naprawdę nasze mieszkanie potrzebuje „serca”. Być może to będzie właśnie ten dywan, może nasza ulubiona zasłona, ale sercem mieszkania może być również obraz. Jak ważne są obrazy w naszych wnętrzach?

Jak dobrać obraz do naszego wnętrza? Nie musimy kierować się tym, czy obraz odpowiada kolorystycznie naszym meblom, dywanom, kolorowi ścian. Jest to dość istotne, ale nie konieczne. Ważne, aby obraz wywoływał w nas pozytywne emocje, aby uspokajał. Ważne jest, aby obraz jako „serce mieszkania” miał wpływ na nasze poczucie humoru, aby kreował nasz nastrój. Najważniejsze jest to, aby obraz odpowiadał naszym potrzebom, nam samym!

Obraz może spełniać funkcję dekoracyjną, może wywoływać emocje, wrażenia, może być zlepkiem wielu symboli,Jak ważne są obrazy w naszych wnętrzach? nad którymi warto się zastanowić. Zatrzymujemy się obok dzieła sztuki i rozważamy, być może przypominamy sobie sielankowe chwile z dzieciństwa lub chwile smutku i goryczy, być może zastanawiamy się nad sensem bycia. Dzieła sztuki wpływają na człowieka i nie da się temu zaprzeczyć !

Emocje – ważne aby obraz wywoływał u nas emocje. My, wybierając obraz do mieszkania decydujemy jednocześnie jaki będzie wywierał na nas wpływ, pozytywny czy negatywny. Czy chcemy mieszkać wygodnie w przyjemnym otoczeniu czy też tylko wygodnie?

Trudno nabyć obraz w zupełności odpowiadający naszym potrzebom, lecz trzeba pamiętać, że to będzie decyzja na lata. W ten sposób zainwestujemy w nasze emocje, w nasze mieszkanie, naszą przyszłość!

W naszych domach brakuje odważnych kolorów, drobnych elementów dekoracyjnych, ciekawych rozwiązań oświetleniowych oraz oryginalnych, niepowtarzalnych obrazów. Te rozwiązania dekoratorskie są niezbędne, aby mieszkanie posiadało „ duszę”.

Są malarze, których obrazy wywołują te pozytywne emocje.
Pragnę wspomnieć o jednej współczesnej artystce, której obrazy wykonywanJak ważne są obrazy w naszych wnętrzach?e jakby w „ stylu miękkim” czyli pięknym, wzbudzają zachwyt nad przyrodą i światem. Szeroka gama barwna z zastosowaniem koloru złotej żółci nadaje tym pracom ciepły, pozytywny nastrój. Realizm tematu i jakby idealizowany świat kolorów przenosi nas w świat baśni. Oglądając obrazy tej artystki stajemy u progu realizmu i wyobraźni, resztę kształtuje nasza wrażliwość.

Zachęcam do oglądania obrazów artystki Małgorzaty Kruk. Obrazy można zobaczyć na stronie internetowej : www.krukart.com .

Nasze mieszkania winny posiadać „ serce” i „ duszę”, co ogólnie składa się na pojęcie piękna.

Ponieważ wszystko co nas otacza, powinno być pięknem.

Ada Zięba
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/09.08.2011 15:32
Też lubię obrazy Małgorzaty Kruk. Odkryłam je kiedyś na stronie galerii Vide: http://www.vide.pl/ i od tamtej pory nie mogę o nich zapomnieć. Jest w nich coś niesamowitego, drżenie wiosny, ciepły powiew lata, pełnia życia. Lubię Vide właśnie za to, że mają obrazy ciekawych artystów, zarówno młodych jak i tych „legendarnych” i zawsze można odkryć coś ciekawego dla siebie.
/28.01.2009 12:42
piękności. najpękniejsze obrazy to krystyny zalewskiej z maleńkiej wsi Dąbrówka.jest serdeczna a jej obrazy zachwycaja.....
/30.04.2008 00:22
Artykuł bardzo ciekawy, ja natomiast obrazy olejne (ręcznie malowane) do swojego mieszkania znalazłam w internetowej Galerii Perspektywa www.galeriaperspektywa.pl