Jak czyścić piekarnik?

Brudny piekarnik spędza sen z powiek niejednej pani domu. Niektóre mają odwagę i czyszczą go chemicznymi specyfikami. Niestety tego typu substancji nie jesteśmy w stanie zmyć w 100%. Zawsze zostają spore ilości, które wnikają do naszych potraw. Jak więc skutecznie pozbyć się przypalonego tłuszczu, resztek jedzenia i innych nie używając chemii. Oto kilka niezawodnych sposobów!

Brudny piekarnik spędza sen z powiek niejednej pani domu. Niektóre mają odwagę i czyszczą go chemicznymi specyfikami. Niestety tego typu substancji nie jesteśmy w stanie zmyć w 100%. Zawsze zostają spore ilości, które wnikają do naszych potraw. Jak więc skutecznie pozbyć się przypalonego tłuszczu, resztek jedzenia i innych nie używając chemii?. Oto kilka niezawodnych sposobów!

Jak czyścić piekarnik?

  • Młode pokrzywy maczane w wodzie świetnie poradzą sobie z tłuszczem, a przy okazji są całkowicie darmowe. Wystarczy wyjść z domu i nazbierać niedużą reklamówkę i już. Nie jest to jednak doskonały sposób, bo co zrobić, gdy za oknami już zima, a o jakiejkolwiek roślinności możemy zapomnieć?
  • Przed pieczeniem potraw w piekarniku spód piekarnika posyp solą, wówczas tłuszcz nie będzie przywierał, a czyszczenie będzie bajecznie proste. Wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką
  • Kwasek cytrynowy wymieszany z wodą powinien poradzić sobie z większością zabrudzonych piekarników. Zrób z tych składników gęstą papkę i nałóż na zabrudzoną powierzchnię. Po 15 min. możesz zabrać się do szorowania!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Piekarnik myję specjalnym płynem do czyszcenia grilla. Łatwo można usunąc przypalony, tłusty brud.