H2O dla zdrowia

Utrata wody jest naturalnym procesem, który zachodzi w naszym organizmie. Kiedy czujemy pragnienie sięgamy po różnego rodzaju napoje i nie przypuszczamy nawet, że ich nadmierne spożywanie może być przyczyną jeszcze szybszego tracenia wody. Stajemy więc przed dylematem – co pić, kiedy jesteśmy spragnieni, żeby nasz organizm dostał to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
/ 28.07.2007 10:02
Utrata wody jest naturalnym procesem, który zachodzi w naszym organizmie. Kiedy czujemy pragnienie sięgamy po różnego rodzaju napoje i nie przypuszczamy nawet, że ich nadmierne spożywanie może być przyczyną jeszcze szybszego tracenia wody. Stajemy więc przed dylematem – co pić, kiedy jesteśmy spragnieni, żeby nasz organizm dostał to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rozwiązanie jest proste – pijmy wodę, aby nie dopuścić do odwodnienia. Dobra woda to dobra jakość życia, zatem zadbajmy o jej jakość! Filtry do wody oczyszczają wodę i redukują szkodliwe czynniki zanieczyszczające. Dzięki nim woda jest smaczniejsza i lepsza dla naszego zdrowia.

Woda jest niezbędnym składnikiem naszego ciała. Dlatego jej właściwy poziom w organizmie to jeden z podstawowych warunków naszego prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zdrowej wodzie przyswajane i wchłaniane są składniki pokarmowe oraz witaminy. Woda oczyszcza wątrobę i nerki, wypłukuje zbędne, szkodliwe substancje z naszego ciała. Filtrowana ma uzdrawiający wpływ na ludzi, którzy mają problemy z nerkami- 8-10 szklanek wody dziennie redukuje ryzyko powstania kamieni.

Niestety nie każdy o tym wie, ale zarówno w trakcie jak i po wysiłku niewskazane jest picie napojów gazowanych. One łagodzą tylko objawy pragnienia, ale nie uzupełniają w pełni ubytku płynów w naszym organizmie.

Niedobór wody powoduje, że krew staje się gęsta, a przez to ciało pracuje ciężko z powodu nieprawidłowego krążenia. Rezultaty są liczne: mniejsza aktywność mózgu, trudność w skoncentrowaniu się, zmęczenie i ociężałość.

Filtrowana, zdrowa woda, bez szkodliwych zanieczyszczeń jest prawdziwie cudownym lekarstwem. Pozbawiona chemikaliów, konserwantów i wszystkiego co sztuczne wpływa na wzrost energii. Dzięki temu podwaja się sprawność umysłowa oraz fizyczna.
Z organizmu usunięte zostają toksyny oraz produkty przemiany. Stosowanie filtrowanej wody sprawia, że skóra jest zdrowsza, a z czasem nabiera lepszego koloru.

Naukowcy dowodzą, że wielokrotnie, w momencie kiedy odczuwamy głód nasz organizm tak naprawdę potrzebuje wody, nie jedzenia. Regularne dostarczanie wody wpływa na prawidłowe trawienie. Jej niedobór powoduje tzw. stan „zgumowienia” komórek tłuszczowych, przez co trudniej je spalić. Picie wody pomoże w utracie zbędnych kilogramów.

Jakość dzbankowych filtrów do wody Anna® potwierdzają liczne atesty Państwowego Zakładu Higieny, Świadectwo Jakości Zdrowotnej. Anna® jako jedyny filtr w Polsce posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Filtr jest przeznaczony do doczyszczania wody wodociągowej. Wody przewidzianej w jadłospisie dzieci w wieku poniemowlęcym, powyżej pierwszego roku życia. O tym, że produkt cieszy się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem klientów może świadczyć Medal Europejski za dystrybucję tego produktu do krajów Unii Europejskiej.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/27.12.2010 10:25
Ja mam w domu filtr bitta i muszę przyznać, ze jestem z niego zadowolona choć wymiana filtra jest dość częsta i nie jest to akurat najtańszy produkt na rynku, jednak warto zainwnestować, bo woda jest naprawdę czysta. Jednak bywają sytuacje kiedy nie możemy sięgnąć po wodę filtrowaną. Ja np. co drugi dzień chodzę na aerobic i nie zabiorę przecież wtedy ze sobą dzbanka z filtrem:) Tak czy siak jesteśmy zmuszeniu kupić też wodę butelkowaną. Ja już od lat sięgam po Dobrawę. Tak jak w przypadku fitra tak też jeśli chodzi o wodę butelkowaną nie oszczędzam na nieznanych i niepwenych markach, wolę mieć produkt pełnowarościowy i wiedzieć, ze dobrze wybrałam. Dobrawa jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka, poza tym jest wydobywana z polskiego źródła dlatego wydaje mi się wystarczająco wiarygodna by sięgać właśnie po nią. A wy jaką wodę pijecie najchetniej?
/30.11.2010 21:17
Ja również jestem zdania, że posiadanie takiego filtru to dobra rzecz. Sama z tego korzystam i jestem bardzo zadowolona, nie mniej jednak dla mojego rocznego synka mleko i kasze przygotowuję tylko na wodzie butelkowanej, dla większego bezpieczeństwa. Używam Dobrawy, która również jest polecana przez IMiD. Jak dotąd jestem bardzo zadowolona z tej wody, maluszek rozwija się bardzo dobrze czego wszystkim mamom życzę:)