Ogród w stylu romantycznym

Każdy dom doskonale wygląda w otoczeniu pięknego, zadbanego ogrodu, który stanowi relaks dla ciała i duszy. Romantyczny ogród to melancholijna oaza, pełna uroku i tajemniczości. Dziś proponujemy romantyczne zestawienie mebli, dodatków oraz dużej ilości barwnych kwiatów w ogrodzie...niczym małe dzieło sztuki.

Każdy dom doskonale wygląda w otoczeniu pięknego, zadbanego ogrodu, który stanowi relaks dla ciała i duszy. Dziś proponujemy romantyczne zestawienie mebli, dodatków oraz dużej ilości barwnych kwiatów. Romantyczny ogród to melancholijna oaza, pełna uroku i tajemniczości... niczym małe dzieło sztuki.

Ogród w stylu romantycznym

Jeśli masz ochotę przenieść się w świat magii i fantazji we własnym ogrodzie, oprószonego cudownym zapachem kwiatów i zniewalającą aranżacją i nietuzinkowym zestawieniem, ogród w stylu romantycznym jest właśnie dla ciebie. Ogród to nie tylko miejsce gdzie bawią się nasze dzieci, ale też nasza własna, mała oaza spokoju, do którego wracamy po wytchnienie. Jednocześnie powinien być prawdziwą radością dla oczu i pożywka dla duszy, inspiracją. Idealne romantyczne zestawienie powinno sprawiać wrażenie jakby czas stanął w miejscu, jakby zupełne się nie liczył. Ważny jesteś ty i twoje wnętrze. Na takie kontemplacje pozwala dobrze skomponowane zestawienie dużych, kolorowych rabatek, imponujących roślin donicowych w połączeniu z archaiczną, stylową ławeczką, zrobionym stolikiem i mała fontanna ukrytą wśród zieleni. Ale wszystko co piękne wymaga dodatkowej pielęgnacji. Ogród w stylu romantycznym wymaga dużo systematycznej pracy, ponieważ bogactwo bylin czy róż wymagają ciągłego przycinania i kontrolowania stanu zdrowotności. Pozostawiony sam sobie, będzie wyglądał nieporządnie i straci swój czar. A więc pielęgnujmy romantyczny klimat naszego ogrodu, a będzie cieszył nas wiele przez lat.

 

Ujmująca zieleń

Kwiaty - podstawą naszego projektu

Elegancja i swoboda projektu romantycznej kreacji jest przedłużeniem wnętrza domu, dzięki specyficznemu użyciu roślinności można wykreować w nim przytulne przestrzenie, niczym ogrody pokojowe. Natura pozwala nam na wiele, trzeba tylko dobrze się zastanowić, co sprawi nam najwięcej przyjemności. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie – rośliny powinny wyglądać naturalnie, być splecione ze sobą, tworzyć bujną, ale jednocześnie przemyślaną kompozycję. Jakich roślin użyć, by uzyskać taki efekt? Jeśli nie masz weny, które kwiaty byłyby idealne do ogrodu w stylu romantycznym, podpowiadamy!

Róże

róże

Fot. Wroclawski.blog-ogrodniczy

Bez wątpienia muszą pojawić się róże. Mogą być to róże pnące, wielkokwiatowe lub parkowe. Niech pną się po pergolach i kolumnach, niech rosną wokół ławki i rozsiewają swój słodki zapach. Idealnie wpasuje się w nie powojnik o dużych kwiatach, peonie, kosaćce, a także ostróżki. W romantycznym ogrodzie dozwolona jest każda kolorystyka. 

Peonie

kwiaty peonie

Fot. ogrodzeni.blog, blogogrodniczy, wachlarz

Ostróżki

ostróżki

Fot. Karola26

Wybierzmy  kwiaty we wszelkich kolorach tęczy. Kreacja takiego ogrodu zabiera nas w podróż przez cztery sezony roku dzięki wijącym się krzewom, pnączom i drzewom, podczas gdy przez sześć miesięcy w roku mogą kwitnąć tu zniewalająco pachnące róże, w delikatnych, pastelowych kolorach.

Kwiaty w doniczkach

kwiaty wisząceSurfinia                                                                        Fuksja

kwiaty stojąceFuksja                                                                                  Dalia

Fot.  Leroymerlin (4)

Krzewy i rośliny zielone

słoneczna zieleń

Fot. blogogrodniczy (3), customgardendesigns.com

Romantyczne, zielone propozycje:

 • Tradycyjne angielskie dęby i buki, lub romantycznie zwieszające gałęzie wierzby, sadzone jako pojedyńcze okazy
 • Niewysokie drzewa i krzewy traktowane jako tło dla rabat bylinowych: bukszpan , trzmielina , ostrokrzew, berberys, mahonia
 • lilak, śnieguliczka, budleja, jaśminowiec, klon palmowy, wiśnia i śliwa ozdobna;
 • Pnącza swobodnie wspinajace się na kamienne murki i na ściany budynków
 • powojniki, bluszcze i winobluszcze, przy podporach pnące róże, glicynie
 • Grupowo sadzone krzewy kwitnące: rododendrony i azalie oraz róże, róże, róże....
 • Byliny, zioła i rośliny kwitnące takie jak: naparstnica, lilie, czosnek ozdobny, dzwonki, floksy, nachyłki, margerytki, jeżówki, czarnuszki
 • Pięknie pachnąca lawenda, kocimiętka, szałwia, nagietek, geranium, stokrotki, bratek, maki, trawy ozdobne, irysy
 • Rośliny okrywowe jak barwinek, prymulki
 

Czarujące meble ogrodowe

Romantyczne meble ogrodowe powinny być w całości wykonane z kutego żelaza lub ewentualnie odpowiednio dobranego, stylowego drewna. Kreatywnie dobrana aranżacja ogrodowa pozwoli cieszyć się pięknem natury w każdym calu. Ogród w stylu romantycznym jest idealnym miejscem na kolacje we dwoje. Skompletuj idealny zestaw dla siebie, zatop się się w urzekającym uroku i niezwykłej wygodzie stylowych mebli ogrodowych.

krzesla i stoliki

Fot. Leroymerlin

kanapa 1

komplet wypoczynkowy do ogrodu

ogrodowy wypoczynek

Fot. Castorama (4)

dodatki meblarskie

Fot. Antyki24, Georgia Garden (3)

romantyczne meble

białe aranżacje do ogrodu

Fot. dighomedesign, minimalistfurnituredesign.com, Amazon

krzesla ze stołami

Fot.  Antyki24, Castorama (2)

 

Romantyczne dodatki

Jesli jesteśmy już przy romantycznej kolacji we dwoje, niezbędnym elementem tuż obok bujnej zieleni i mebli sa oczywiście dodatki - dekoracje, które pozwolą nam modyfikować klimat i nadawać mu co jakiś czas inny wygląd. Jesli na mistycznie rzeżbiony stolik postawimy barwne świece, ciekawe lampiony czy niewielką fontannę nasz stolik oczaruję każdą kobietę. Do tego polecamy masywną donice z kwiatami i dokoracje w postaci rzeżb np. niewielkich aniołków czy bardzo kolorowego pawia, który nada naszemu ogrodowi ton ciut zabawny. Przecież nie zawsze musi być dystyngowanie i poważnie.

doniczki

Fot. Gardenplanet,  Antyki24,  Leroymerlin,

aniołki

Fot.  Amazon, shabbychic.blox

fontanny

Fot. Artdecor24, Gardenplanet

dodatki zwierzątka

Fot. Amazon

patera i lampa

lampiony kolorowe

Fot. Kamai, Amazon (5)

mosiężne dodatki

ptaszki

rowerek na kwiaty

Fot. Amazon (6)

 

Nastrojowe aranżacje ogrodowe

W przypadku romantycznych aranżacji, najczęściej jest to ogród otwarty traktujących przestrzeń wokół domu jako jego przedłużenie, otoczony jedynie niskimi murkami z cegły i kamienia. Trawnik ocieniony charakterystycznymi różanymi rabatami z dużą ilością bylin i ziół. Rośliny naturalnie rozsiewają się po rabatach, tworząc wrażenie swobody i dzikości. Pamiętajmy, że ogród jest przedłużeniem domu i służy za miejsce relaksu i przyjmowania gości, a więc nie wolno zapomnieć o wygodnych fotelach oraz stoliku, ustawmy też rzeźby, ciekawe donice, ławeczki, wszystko lekko nadgryzione zębem czasu, pasujące do nostalgicznego, romantycznego stylu.

Oto kilka najciekawszych propozycji:

aranżacje

zielone aranżacje

Fot. shabbychic.blox (6)

białe aranżącje do ogrodu

Fot. Vintage-style-garden

kwiaty przy froncie

Fot. shabbychic.blox

oczko wodne

kwiecista alejka

Fot. shabbychic.blox, whatplantwhere.com (2)

kolorowa ława

Fot. greathomeinterior , apartmenttherapy.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Mój ulubiony. Lubię jak jest sielsko i romantycznie w ogrodzie. Taki własnie ogród urządził nam Thomas - szczecińska firma od zakładania o ogrodu i dbania o zieleń. Wyzwanie, by samemu założyć ogród nas przerosło, ale dzięki nim mamy teraz swoją oazę zieleni i spokoju.