Inspiracje na garden party!

Czas wykorzystać wakacyjny klimat na ogrodowe spotkania z najbliższymi! Nie przegap okazji i baw się w otoczeniu zieleni, kwiatów i urokliwych dekoracji we własnym ogrodzie. Podpowiadamy o czym pamiętać organizując perfekcyjne garden party.
/ 16.07.2013 07:34

Czas wykorzystać wakacyjny klimat na ogrodowe spotkania z najbliższymi Nie przegap okazji i baw się w otoczeniu zieleni, kwiatów i urokliwych dekoracji we własnym ogrodzie. Podpowiadamy o czym pamiętać organizując perfekcyjne garden party.

Inspiracje na garden party!

Fot. shewhoeats.blogspot, thebeehiveblog.net, blog.jelanieshop, chintzlovingbookworm.tumblr.com

Przyjęcie w ogrodzie nie musi ograniczać się jedynie do grillowania. Ten letni czas zachęca do kreatywności i nieszablonowego pomysłu do spotkań na świeżym powietrzu. Organizując takie przyjęcie warto jednak pamiętać o 3 ważnych elementach:

  • Garden party powinno mieć motyw przewodni - może być to przyjęcie stylizowane np. na "angielska herbatkę", opierające się głównie na słodkościach, drobnych przekąskach i oczywiście popołudniowej, aromatycznej herbatce.
  • Warto określić czy stawiamy na minimalizm, czy delikatny przepych, który stworzy niezobowiązujące wrażenie lub czy bardziej zależy nam na podkreśleniu perfekcyjności przyjęcia w każdym jego misternie przygotowanym elemencie. Klimatu nada nam m.in. pomysłowa zastawa, bogaty bukiet kwiatów czy nietypowe zestawienia kolorystyczne. Koniecznie stwarzające wrażenie lekkości.
  • Takie ogrodowe szaleństwa zwykle trwają do późna, dlatego powinniśmy zadbać również o nocną oprawę, a więc ciekawe świece, stylowe lampiony czy kreatywne lampki, które podkreślą charakter każdego spotkania.

Inspiracje na garden party!

Fot. teacupa, quick-dish.tablespoon, ratgeberzentrale.de

Podpowiadamy najpiękniejsze propozycje ogrodowe!

 

Kwieciste dodatki

To czego z pewnością nie może zabraknąć w ogrodzie to zieleni, kwiatów i nawiązania do natury.m Chodzi przeciez o to, aby nasze garden party było kojarzone z lekkością, frywolnością i łonem natury. Dlatego szczególnie ważne jest, aby z pełną świadomością zadbać również o kwiecistą oprawę zarówno ogrodu jak i stołu przy którym z pewnością spędzimy sporo czasu.

Inspiracje na garden party!

Fot. frolic-blog, bauemotion.de, modernhomeandgarden.co.uk.com

Czasem wystarczy malutka wiązanka, stworzona z roślinności, którą posiadamy dookoła, a czasem nawet i pojedyncze kwiaty pozwolą uzyskać na prawdę zniewalający efekt. Ich kolory i świeżość podkreślą charakter każdego przyjęcia i nadadzą mu wrażenia luksusowiości i wyjątkowości.

Inspiracje na garden party!

Fot. cooledeko.de, ionwkathy.tumblr, zankyou.nl, nonsprecare.it.com

 

Kreatywne akcesoria ogrodowe

Dodatki i akcesoria ogrodowe to również niesłychanie ważne i wręcz zalecane elementy aranżacyjne. Aby stworzyć w ogrodzie nasz wymarzony charakter, warto pomysłowo zestawić różne elementy, które z pewnością pomogą nam pięknie udekorować otoczenie.

Inspiracje na garden party!

Fot. countryliving, iloveswmag, schoener-wohnen.de, 3.bp.blogspot.com

Bardzo ważny jest również wybór zastawy stołowej oraz sposobu podawania potraw i przekąsek. Na większe garden party warto przygotować dodatkową ilość talerzy, kieliszków oraz szklanek, które możemy wykorzystać nie tylko do serwowania posiłków, ale również do umieszczenia w nich przekąsek, ciasteczek, dipów a nawet dekoracji ( np.świeczek).

Inspiracje na garden party!

Fot. frostedpetticoatblog, ohjoy.blogs, southernliving.com

 

Pomysłowe dekoracje stołu

Cała aranżacja naszego stołu musi byc ze soba elegancko skomponowana. Przy takich okazjach, warto pamiętać o przyjemnym w dotyku obrusie, miekkich poduszkach oraz serwetkach, które  dodatkowo zadbają o komfort naszych gości.

Inspiracje na garden party!

Fot. stylefruits.de, nonsprecare.it , 3.bp.blogspot.com

Do zwykłych osłonek na świeczki warto dodać dekoracje od siebie, która sprawi, że nasz stół stanie się zaskakujący dla każdego gościa. Każda nasza "autorska" zmiana, będzie informacją dla innych, że staraliśmy się stworzyć coś wyjątkowego, co na długo pozostanie im w pamięci. Nasze wysiłki z pewnością zostaną docenione.

Przeczytaj! Przyjęcie w ogrodzie - jak udekorować stół?

Inspiracje na garden party!

Fot. marthastewart .com

 

Ogorodowy design

Na całość garden party składają się wszystkie powyżej wspomniane elementy: odpowiednio skomponowane dodatki, bogata roślinność, miękkość tkanin, oraz niebanalnie zostawione drobiazgi. Wszystko to, pozwoli nam stworzyć oryginalny styl przyjęcia.

Inspiracje na garden party!

Fot. flowerwildevents.blogspot, iloveswmag.com

Warto zadbać o otoczkę naszego przyjęcia. Kwieciste otoczenie i blask słońca sprawi, że każda taka impreza sprawi nam dużo radości!

Inspiracje na garden party!

Fot. blog.inspirationbug.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)