Inspiracje ogrodowe- domek dla ptaków

Gdy za oknem mróz, warto zatroszczyć się o ciepły dom również dla... ptaków. Kogo z nas nie cieszy widok małych wróbelków schowanych w domku ulokowanym w naszym ogrodzie? Jeśli chcemy sprawić przyjemność również sobie - zainwestujmy w nowoczesne modele i designerskie pomysły, które rozświetlą nam ponura zimę.

Gdy za oknem mróz, warto zatroszczyć się o ciepły dom również dla ptaków. Kogo z nas nie cieszy widok małych wróbelków schowanych w domku ulokowanym w naszym ogrodzie? Jeśli chcemy sprawić przyjemność również sobie - zainwestujmy w nowoczesne modele i designerskie pomysły, które rozświetlą nam ponura zimę.

Designerskie domki dla ptaków

Fot. housedecoratingidea.com

Zimą, koniecznie zaprośmy ptaki do naszego ogrodu. Gdy nasz ogród jawi się jako biały pokryty śniegiem płaszcz, te barwne i ruchliwe stworzenia ożywią nasz zimowy krajobraz. Dodatkową dekoracją może być sam karmnik przyciągający ptaki. Jego ciekawa i kreatywna lub wręcz przeciwnie, skromna forma może być piękną ozdobą nawet kiedy w naszym domku nie ma akurat "gości".

A wygląd naszego karmnika może być przeróżny. Jego design ogranicza jedynie nasza wyobraźnia, której możemy dać spore pole do popisu. Tym bardziej, że ludzka kreatywność nie zna granic. Jeśli wolimy coś bardziej tradycyjnego, możemy wybrać zwykły, klasyczny drewniany domek, ale jeśli mamy takie możliwości, dla oryginalnego efektu postawmy na coś nietuzinkowego.

Oto najciekawsze propozycję:

Domek wykonany z gliny? Czemu nie, to ciekawa odmiana drewnianej klasyki. Doskonale sprawi się w ogrodzie, w którym znajdziemy ceramiczne mise, fontannę czy bogatą roslinność (która, niestety będzie cieszyć dopiero na wiosnę).

Jeśli wybieramy prostą konstrukcjeę, lecz wciąż nietuzinkową, proponuję blaszany daszek z karmnikiem. Szybka wersja. Coś w stylu - fast food dla ptaków. Zaskakujący efekt z pewnością stworzymy przez domek imitujący kamerę. Taki wariant spełni nam dwie funkcję: w zależności od solidności wykonania - może być imitacją prawdziwej kamery, co da efekt obserwacyjny (szczególnie w szybko zapadającym mroku) oraz będzie ozdobą nowoczesnego ogrodu. Tylko czy ptaki się do niego przekonają?

Designerskie domki dla ptaków

Fot. Jesper Moller Hansen, housedecoratingidea, manufactum.com

A może kanciasta forma? Jeśli lubisz bawić się formą, te domki będą idealne. Subtelne i wyrafinowane.

Designerskie domki dla ptaków

Fot. Hepperhome, Peter Marigold

Bardzo nowoczesny efekt uzyskamy dzięki wyrafinowanym rozwiązaniom aranżacyjnych ptasich domków.

Designerskie domki dla ptaków

Fot. Artlebedev, earthlovershopping, Henrik Holbaek & Claus Jensen

Co prawda, jeden z przedstawionych modeli domków jest wykonany z filcu, ale to doskonały model do wykonania takiego domku z gliny. Piękno i natura w jednym. Poniżej przedstawione są również rozwiązania z ceramicznych "łez" - delikatne i bardzo eleganckie oraz domek składający się z metalowo-drewnianej zabudowy. Możemy ją pomalować na dowolny kolor lub wzór.

Designerskie domki dla ptaków

Fot. uncommongoods(2), inhabinitat.com

Jeśli chcemy zachować naturalny styl nieprzytłaczającego ptasiego domku, wybierzmy model drewniany i pomalujmy go na swój ulubiony styl.

Designerskie domki dla ptaków

Fot. bitrebels, housedecoratingidea(2)

Czy ptasi schron zawsze musi wyglądać podobnie? Ależ nie! Dla tych najbardziej kreatywnych polecam mini dzieła sztuki. Domki wymyślne, które przyciągają oko i zachwycają. Nie tylko ptaki, ale również nas.

Designerskie domki dla ptaków

Fot. bitrebels, designsmnkyimages(2)

Budka dla ptaków jako stodoła czy kościół? Dlaczego by nie! Doskonale wtapiają się w każdy ogród domki przymocowane na kamieniach (pokrytych wiosną bluszczem). Rewelacyjnie prezentują się również wiszące budki, które możemy śmiało powiesić na drzewie czy w okolicy naszych okien.

Designerskie domki dla ptaków

Fot. houzz.com

Nie zapominajmy jednak o najważniejszym, aby w miarę możliwości starać się dokarmiać naszych ćwierkających gości. Nadchodzące mrozy to dla nich szczególnie trudny okres.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
w tym roku po raz pierwszy wystawiliśmy karmniki w naszym ogrodzie.oczywiście ptasi goście są :)natomiast w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej jak tylko na wiosnę weźmiemy się za zrobienie ogrodu bo na razie to po prostu kawał ziemi. ale od początku- pieniądze załatwione w *****, bo dużo lepiej to wychodzi niż w banku, do tego plany co gdzie i jak też poczynione,więc oby do wiosny!
/6 lat temu
piękne :) dużo genialnych pomysłow