Jak udekorować dom na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który wymaga specjalnej oprawy. Inspiracji warto poszukać w naszej galerii z propozycjami wystroju wnętrz.
Joanna Szczepaniak / 19.12.2013 13:01
Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór stylu, w jakim chcielibyśmy przygotować nasze mieszkanie na nadejście świąt Bożego Narodzenia. Każda dekoracja powinna oddawać charakter i osobowość mieszkańców domu. Wówczas będzie stanowić wspaniałe uzupełnienie rodzinnego nastroju. Jeśli chodzi o trendy, w tym roku modne będą dodatki w stylu eco, tradycyjna czerwień i biel oraz królewskie złoto i srebro

Dobrym sposobem na ocieplenie wnętrz jest wykorzystanie czerwieni, która zresztą automatycznie prawie każdemu z nas kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Nie powinno na niej zabraknąć: gwiazdy betlejemskiej, aniołków, kolorowych bombek i oczywiście lampek, które tworzą radosny nastrój i rozpromieniają świąteczną atmosferę. Niegdyś rolę lampek pełniły małe świeczki, ale dziś lepiej je wykorzystać jako element aranżacyjny świątecznego stołu. 

Świąteczny nastrój podkreślą wieńce. Zwykle zawieszamy je na drzwiach, ale można je także wykorzystać do przystrojenia wigilijnego stołu. Pięknym i radosnym akcentem są również lampiony. W sklepach znaleźć można przeróżne, od małych z elementami zwierzęcymi po duże, wzorowane na Szopkę Betlejemską czy kościół.

Zobacz nasze inspiracje świątecznych wystrojów wnętrz

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/28.12.2013 18:21
podobają mi sie aranżacje z zastosowaniem cegły. przeglądałam sporo aranżacji i zastanawiam się czym różni się klinkieryt od np starej cegły. widziałam oba produkty na stronie Bruk-Betu i wyglądają dla mnie podobnie.
/28.12.2013 13:36
Bardzo podoba mi się cegła pomalowana na biało w pierwszej aranżacji. Z resztą uważam, że Kamień dekoracyjny wygląda fantastycznie. Ostatnio znalazłam piękny klinkieryt i chcę go położyć zamiast płytek w kuchni. Myślę, że będzie to wyglądać bardzo oryginalnie.