Wnętrza jednoprzestrzenne

Niedawno nasze dziecko wyprowadziło się na „swoje”. Zastanawiam się czy wyburzyć ściankę działową pomiędzy kuchnią a salonem. Gdzie ustawić telewizor? Czy na tej samej ścianie co kominek?
/ 20.07.2012 06:02

Wnętrza jednoprzestrzenne

Niedawno nasze dziecko wyprowadziło się na „swoje”. Zastanawiam się czy wyburzyć ściankę działową pomiędzy kuchnią a salonem. Gdzie ustawić telewizor? Czy na tej samej ścianie co kominek?

Martyna

Wnętrza, w których salon połączony jest z kuchnią stwarzają wrażenie bardziej przestronnych.

Duże pomieszczenia można przegrodzić dekoracyjną ścianką gips kartonową, by dyskretnie zaakcentować funkcję poszczególnych części mieszkania. Efekt ten wzmocniony może być przez zastosowanie fantazyjnych sufitów podwieszanych. W części jadalnej zapewne będzie królował stół, tak przydatny do rodzinnych obiadów. Mniejszy stół rozkładany na okoliczność większego przyjęcia doskonale zdaje egzamin.

W salonie można nawet na środku ustawić kanapy i fotele. Obecnie odchodzi się od trendów umieszczania wszystkich mebli pod ścianami. Po wyburzeniu ścian na pewno znajdzie się miejsce na przestronną lokalizację kącika wypoczynkowego. Przy wykonywaniu projektu doradzam umieszczenie kanap zarówno naprzeciwko telewizora. Kominek powinien znajdować się w zasięgu wzroku. Nie powinniśmy umiejscawiać go w niewidocznym kacie.

Ściany salonu tworzyć mogą swoistą kompozycję przestrzenną. Półki wykonane z płyt gipsowo-kartonowych dają ogromne możliwości aranżacyjne. Materiał ten doskonale nadaje się do zrealizowania nawet najbardziej fantazyjnych form. Podświetlenie ich zwiększy ten efekt. Projektując w nich umieszczenie telewizora zwróćmy uwagę na umieszczenie go na odpowiedniej wysokości, tak byśmy nie musieli zadzierać głowy do obejrzenia ulubionego programu.

W celu podkreślenia reliefu, możemy zróżnicować także kolor farby. Wnętrze może się bawić różnorodnością form i odcieni przechodząc z grubej struktury o najciemniejszej barwie poprzez delikatniejszą o kilka tonów, aż do całkowicie gładkiej powierzchni o subtelnym pastelowym zarysie wybranego koloru. Doskonałe efekty daje również wkomponowanie kamienia w niektóre fragmenty ścian. W mieszkaniu, w którym gospodarują dwie osoby można sobie pozwolić na połączenie łazienki z ubikacją, jeśli są one małe i nieustawne.

Projektant wnętrz Lublin Urszula Tomaszewska
Aranżacje Wnętrz Vena Lublin
http://www.kuchnie-vena.pl